Úvod » Volejbal - o akcích

Kvalifikace krajského přeboru žaček

publikováno 23.09.2018 (aktualizováno 26.09.2018)

Přesně po roce (už posedmé) jsme vstoupili do kvalifikace Krajského přeboru žaček Moravskoslezského kraje.

Loni touto dobou jsem mimo jiné psal: ... Tentokrát jsme věděli, že družstvo ještě není připraveno na kvalitní hru, máme už jakžtakž zvládnutý herní systém, ale spoustu nedostatků v jednotlivých herních činnostech. ... Při takto rozdaných kartách byl jeden získaný set vlastně příjemným překvapením a z posledního místa v turnaji jsme pro první kolo soutěže hozeni do nejnižší skupiny. ... Pozitivní však je to, že tentokrát nebudujeme družstvo na jednu sezónu, ale na dvě sezóny. V týmu není ani jedna deváťačka, takže pokud nepočítáme Sysu, celé družstvo bude moci ve stejném složení nastupovat i v příští sezóně. Tak snad budeme za rok touto dobou výkonnostně někde úplně jinde a kvalifikační turnaj nás bude moci hodit do některé z vyšších skupin.

A Jak to tedy vypadalo letos? Naštěstí se nám podařil od loňska viditelný posun a je to lepší. V šestičlenné skupině jsme narazili na tři soupeře, kteří byli znatelně lepší než my a na dva, kteří vypadali, že budou pro nás hratelní.

První zápas jsme hráli s Frenštátem. Ne vše nám šlo úplně ideálně, ale nakonec jsme soupeře, který je v soutěži nováčkem (nicméně určitě se bude rychle zlepšovat) porazili bez zbytečných stresů 2:0 (25:14, 25:18).

V dalším zápase nás čekal ten nejsilnější, Frýdek-Místek B. Hlavně na přihrávce jsme měli opravdu velké problémy, ale když protivník trochu polevil, uhráli jsme za zápas alespoň přes 25 bodů, čili polovinu soupeřova zisku. 0:2 (11:25, 16:25).

Další těžkou překážkou byla Ostrava B. V prvním setu nás dost mleli, navíc se nám zranila nahrávačka a set jsme dohrávali hodně improvizovaně. Ve druhém setu se sešla naše lepší chvíle se slabšími momenty Ostravy a bylo z toho nečekané drama. 0:2 (12:25, 26:28).

Zápas s Novým Jičínem C měl být tím druhým, ve kterém jsme mohli bodovat. Když jsme v průběhu prvního setu měli tři hráčky zraněné (jedna z minulého zápasu, jedna z rozcvičování a jedna asi po pěti odehraných rozehrách), tak nám opravdu nebylo dobře. Naštěstí se dvě z nich daly do kupy natolik, že mohly nastoupit do druhého setu a ten holky spíše silou vůle v samém závěru zvládly. A třetí set už nás nesla vlna euforie. 2:1 (12:25, 26:24, 15:9).

Poslední zápas s Kopřivnicí A, to už byla především velká únava a jednoznačná prohra 0:2 (16:25, 12:25)

6. TJ Frenštát pod Radhoštěm A 0 0 1 4 1:10 140:257 1

Turnaj odehrála sestava Adéla Brňáková, Radka Gotthardová, Jana Grimová, Zuzka Hefková, Johana Horáková, Bára Kahounová, Sofja Klopcová, Natka Kotasová, Kristýna Strouhalová, Jana Šebková a Bea Závěšická.

Když se všech 29 účastníků letošního ročníku (a tedy různých kvalifikačních skupin) seřadilo do společné tabulky, náš bodový zisk z kvalifikace nás zařadil na 20. místo, čili do páté ze sedmi výkonnostních skupin.

Turnaj 1. kola budeme už za dva týdny v neděli 7.10. v Krnově a našimi soupeři ve skupině E budou TJ Krnov, VKB Frýdlant nad Ostravicí a ŠSK Bílovec B. A bude to hodně těžké.