Úvod » Volejbal - o akcích

1. kolo Krajského přeboru žaček

publikováno 08.10.2018 (aktualizováno 10.02.2019)

Hrálo se v neděli 7. října a naše skupina hrála svůj turnaj v Krnově.

Povedená kvalifikace před dvěma týdny nás poslala do skupiny E, tedy páté ze sedmi. Těšili jsme se tak na kvalitnější volejbal s lepšími soupeři než obvykle, zároveň jsme však věděli, kde nás "bota tlačí" a trochu jsme se konfrontace obávali. Chtěli jsme se na této úrovni udržet, ale věděli jsme, že to pro nás bude hodně těžké. Zvláště když nemohla hrát naše první nahrávačka a museli jsme trochu šachovat s posty.

Začali jsme zápasem s TJ Krnov. Byli jsme o poznání slabší, ale hlavně křečovití, nervózní a svázaní. Mj. jsme si vůbec nedokázali pomoci servisem. Není divu, že zápas skončil naší jasnou porážkou 0:2 (11:25, 10:25).

Naším dalším soupeřem byl VKB Frýdlant nad Ostravicí B. Trochu jsme pozměnili sestavu a proti týmu podobně silnému jako Krnov to bylo o něco lepší. Některé pasáže byly vyrovnané, ale pořád to bylo málo, soupeř měl zápas v zásadě pod kontrolou. 0:2 (20:25, 18:25).

Čekala nás dvouzápasová pauza a navíc se schylovalo k tomu, Krnov s Frýdlantem budou hrát v přímém souboji o postup do skupiny D, zatímco my s Bílovcem se utkáme o udržení ve skupině E. Tak jsme za pěkného počasí vytáhli holky ven a do cukrárny, abych se pokusili uvolnit, vyčistit mozky a naladit na rozhodující zápas.

Náš výkon a hlavně herní projev byl v zápase proti ŠSK Bílovec B výrazně lepší než v předchozích zápasech. V prvním setu jsme se neustále přetahovali, koncovka nám bohužel nevyšla. Druhý set pro nás začal špatně, když nám bylo nejhůř, tak nás do zápasu vrátila Radka, když vydržela na servisu asi 15 bodů. Třetí set byl oboustranně nervózní, dlouho to vypadalo lépe pro nás, ve vyrovnané koncovce měly mečbol oba týmy, nevyšlo to. 1:2 (25:27, 25:16, 15:17).

Takže tedy bohužel sestupujeme do skupiny F.

Turnaj odehrála sestava: Adéla Brňáková, Katka Gotthardová, Radka Gotthardová, Jana Grimová, Bára Kahounová, Sofja Klopcová, Natka Kotasová, Jana Šebková, Vanesa Šebková a Bea Závěšická.

Výsledky zápasů 1. kola skupiny E:

Frýdlant B - Bílovec B 2:0 (25:16, 25:18), Krnov - Zlaté Hory 2:0 (25:11, 25:10), Frýdlant B - Zlaté Hory 2:0 (25:20, 25:18), Krnov - Bílovec B 2:0 (25:12, 25:7), Krnov - Frýdlant B 2:1 (25:18, 23:25, 15:17), Bílovec B - Zlaté Hory 2:1 (27:25, 16:25, 17:15)

Tabulka 1. kola skupiny E:

2:0 2:1 1:2 0:2 sety míče body
1. TJ Krnov 2 1 0 0 6:1 165:98 8
2. VKB Frýdlant nad Ostravicí B 2 0 1 0 5:2 158:137 7
3. ŠSK Bílovec B 0 1 0 2 2:5 113:165 2
4. TJ Zlaté Hory 0 0 1 2 1:6 124:160 1

Další kolo proběhne za čtyři týdny, v neděli 4.11. Ještě nevíme, kde bude hrát skupina F, ale víme, že našimi soupeři budou VK Karviná, TJ Nový Jičín C a SKP Bruntál.