Originál kolekce na Zoot.cz

Poslední (prodloužený) říjnový víkend

publikováno 03.11.2018 (aktualizováno 06.11.2018)

V sobotu 27. října se závodilo na Konickém kotáru, centrem závodu byla obec Benešov.

Na poměrně malém prostoru se běžela klasika, skoro bych řekl, že v kategorii H21 bylo nejnáročnější správně se zorientovat v zákresu trati a nesplést pořadí kontrol. :-) Nicméně, staviteli tratí se podařilo využít možnosti prostoru a byly postupy, u kterých se nabízelo několik variant nebo aspoň podvariant, nad kterými stálo za to uvažovat.

Celkově  to byly standardní konické závody, čili bezchybná organizace a díky strategické poloze i vysoký počet závodníků, tentokrát přes 650, nejen Hanáků a Jihomoravanů, kterým se závod započítával do jejich žebříčků. Vlastně ani nevadilo, že bylo fakt dost nevlídno.

Nás startovalo 6 a ve velké konkurenci se nám podařilo uhrát jedno umístění na stupních vítězů. 2. místo Baboš, 6. Standa (oba H65), 7. Erik (H16), 19. Klára (D21), 30. Jitka (D45), 41. Tomis (H21). Výsledky

Já jsem s Erikem využil podzimních prázdnin a po závodech jsme se přesunuli do vedlejšího Kořence na soustředění Hanáckého SCM a SCD. Dohromady zhruba 50 účastníků z oblasti a pár Brňáků. S ohledem na počasí se program malinko upravoval, ale v pondělí a v úterý už bylo vlastně docela hezky. A skupina mladších dorostenců z UOL (u nichž Erik hostuje), vypadá že má docela zajímavý potenciál.