Úvod » Volejbal - o akcích

Minivolejbal v Krnově

publikováno 09.12.2018

V neděli 9. prosince jsme poprvé vyrazili na krnovský minivolejbalový turnaj.

Několikrát za sezónu pořádá VO Slezská orlice, víme o turnajích, jsme pravidelně zváni, ale volejbalová a orienťácká termínovka je dost plná a zatím jsme ani moc neměli moc mladších holek, pro které by asi turnaje měly být primárně určeny. Teď nám na tréninky více či méně pravidelně chodí i pět mladších holek (šesťačky Mája Hefková, Kristýna Jedličková a Kristýna Ryszková, páťačka Eliška Gotthardová a čtvrťačka Johana Horáková), tak jsme zkusili vyskládat nějaké družstvo, které by mohlo vyrazit získávat turnajové zkušenosti.

Nakonec vyrazila jen dvojice Mája Hefková a Johana Horáková, ale i tak to určitě stálo za to. Turnaj byl organizačně dobře zmáknutý, nehrálo se v kategoriích barevného minivolejbalu, ale ve dvou kategoriích - začátečníci a pokročilí. Začátečníci, hrající ve dvojicích, mohli i chytat a házet, pokročilí hráli ve dvojicích či trojicích volejbal na malých hřištích - v podstatě tak, jak ho hráváme na trénincích. Ve velké hale bylo k dispozici 12 malých kurtů, pokročilých družstev hrálo 24, začátečnických družstev bylo 12.

Naše holky nejdříve odehrály pět desetiminutových zápasů v základní skupině. A po nich dalších pět zápasů ve ve finalové B skupině. Výsledky nebyly nijak zvlášť důležité, hlavně že se holky poprvé "otřískaly" na turnaji a jako bonus si odvezly medaile a ceny za 2. místo v B finále.

TN