LOB v Novém Městě

publikováno 17.01.2019

Nedávné starty děcek na Zimních olympiádách dětí a mládeže (Terka 2014, Agáta a Erik 2018) a námi pořádané závody v lyžařském orientačním běhu (LOB) před dvěma lety na Rejvíze některé z nás přitáhly k LOBům.

Sezóny bývají všelijaké, odkládání a rušení závodů, překládání na jiná místa, některé sezóny vůbec neproběhly. O víkendu 12.-13. ledna byly závody, o kterých se vědělo, že se určitě pojedou - v Novém Městě na Moravě. Přinejhorším jen v lyžařsko-biatlonovém areálu, za dobrých podmínek i v okolních lesích. A na každý ze závodů se přihlásilo více než 400 natěšených závodníků.

Počasí vyšlo, přímo o víkendu nebyly podmínky úplně ideální, ale sněhu bylo dostatečné množství a jelo se i mimo areál.

Sobotní závod byl Mistrovstvím ČR ve sprintu. Tratě na standardkách a v přilehlém Modříňáku byly namotány docela zapeklitě, mimo jiné bylo třeba stále dávat pozor na správné pořadí a kódy kontrol. Jak to vypadalo, když se toto nedařilo, barvitě vylíčil Roman Šimek zde. My jsme dopadli lépe, ale díru do světa jsme neudělali. Jak ztrátou na vítěze, tak umístěním relativně nejlépe dopadl Tomis, který využil i výhody bezkontaktního čipu, půjčeného od Petra. Naše umístění: 20. z 24. Agáta D14, 8./11. Terka D20, 28./39. Erik H17, 19./23. Roman H35, 8./39. Tomis H45. Celkové výsledky zde.

V neděli se jela krátká trať do Českého poháru. Přibyl prostor převážně s loukami západně od Vysočina Arény. Vyjeté stopy a postavené tratě opět dobře využily toho, co prostor nabídl. Ve většině kategorií se chybovalo méně, mapově už se do toho téměř všichni dostali. Závod byl zato o poznání fyzicky náročnější, Roman se navíc popral s tratí H21. Nám se dařilo podobně jako v sobotu. 18. z 21. Agáta D14, 5./5. Terka D20, 31./37. Erik H17, 15./24. Roman H21A, 10./36. Tomis H45. Celkové výsledky zde.

Pořadatelé odvedli výbornou práci, byly to hodně pěkné závody.