Mistrovství Moravy

publikováno 09.04.2019

První dubnový víkend patřil obvyklému brzce jarnímu dvojboji klasika + štafety s názvem Mistrovství Moravy. I když se v sobotu bojuje o body do Žebříčku B Morava a v neděli do Českého poháru štafet, tato kombinace závodů zpravidla moc netáhne. A nedělní závod bývá ve srovnání s jinými závody ČPŠ vysloveně komorní. Zřejmě je ze západu na východ podstatně dál než z východu na západ.

Letos hodnotu závodu trochu zvedly přidružené závody CEYOC - Středoevropského dorosteneckého mistrovství. Organizátorem celého víkendu byl jeden z Baníků Ostrava (AOV) nicméně pro hladký průběh se zapojili lidé z několika dalších klubů.

V sobotu se běhalo nad Hájem ve Slezsku, centrem byla Ostrá hůrka. Závod byl takový ... osobně jsem se zařadil mezi ty, kterým se to nelíbilo. Nemám vůbec nic proti  middlovým pasážím na klasice a naopak. Změny rytmu jsou super. Nicméně zvláště v některých kategoriích to byl prostě dlouhý middle. (Disciplíny jsou přece nějak definovány a charakterizovány, připadalo mi to jakoby člověk přijel na závod ve sjezdu v Kitzbühelu a pořadatel se rozhodl, že lyžař musí umět i zatáčet a nasázel na trať obřákové branky.)

Nás startovalo 12 a nejvíce se dařilo nejstarším veteránům. 1. místo: Standa (H70C), 2. místo: Keša (D70B) a Mirek (H70C), 3. místo: Hanka (D60B), Lída (D70B), 6. místo: Romča (D20B) a Tomis (H45B), 7. Klára (D21C), 9. Terka (D20B), 18. Tom (H50B), 20. Jitka (D45C) a Erik (H16B). Výsledky

Na neděli se všichni přesunuli kousek na západ, vlastně o les vedle, štafety probíhaly nad Smolkovem. Tratě měly podobný charakter jako v sobotu, byly v čistším lese, pro štafety ideál, tentokrát byli tratěmi snad všichni nadšeni. Fakt krásný závod.

My jsme vyrazili ve čtveřici. O body do ČP štafet bojoval se štafetou UOL Erik. Kluci (Fana Dostál, Mates Jirka, Erik Novotný) využili menší konkurence, zaběhli dobře a vybojovali skvělé 8. místo, kterým si zřejmě vybojovali právo startu na MČR. (Dorostenky UOL taky běžely dobře a obsadily 7. místo.) V kategorii MIX výborně potrénovala štafeta Tomis, Terka, Klára, která doběhla na 6. místě. Výsledky