Originál kolekce na Zoot.cz

Výsledky naší mládeže na předchozích olympiádách

publikováno 13.01.2020

První letošní závody v LOB, plánované na 11. a 12. ledna v Jizerkách, byly kvůli žalostným sněhovým podmínkám o 2 týdny odloženy, závody na další víkend v Krušných horách byly bez náhrady zrušeny, tak se před nadcházející Olypiádou dětí a mládeže můžeme vrátit trochu do historie a podíváme se, jak si vedli naši mladí závodníci na předchozích olympiádách.

Jako první nás reprezentovala Klára Novotná na ODM 2011, která se konala v Olomouckém kraji. Na této letní olympiádě soutěžila v OB a pomohla krajské výpravě k zisku velmi pěkného 4. místa. Její osobní výsledky jsem nedohledal, ale živě si pamatuji, že její štafeta mladších žáků zde zvítězila a odvezla si zlatou medaili.

Na ZODM 2014 na Vysočině nás reprezentovala Tereza Novotná. Výprava Olomouckého kraje vybojovala 13. místo. Konkrétní výsledky Terky v LOB jsem bohužel také nenašel.

ZODM 2016 se konala v Ústeckém kraji a družstvo Olomouckého kraje opět skončilo jako 13. Soutěže v běžeckém lyžování v kategorii mladších dívek zde absolvovala Ema Cenková (Fenix Ski Team Jeseník). Na 2 km klasicky se umístila na 11. místě, na 2 km volně vybojovala 7. místo.

ZODM 2018 pořádal Pardubický kraj. V dresu Olomouckého kraje, který se umístil na 11. místě, v lyžařském OB v kategorii starších chlapců startoval Erik Novotný a v běžeckých disciplínách v kategorii starších dívek Ema Cenková. Barvy Pardubického kraje, který skončil na 9. místě, hájila v LOB mladších dívek Agáta Moskvová. Nejlepšího výsledku dosáhla Agáta, která ve sprintu vybojovala bronzovou medaili, v middlu byla na 21. místě. Ema byla na 2 km klasicky 8., na 3 km volně 9., Erik vybojoval ve sprintu 19. místo a v middlu skončil jako 22.

Na ODM 2019 v Libereckém kraji ze závodníků ZLH byla pro soutěže v letním biatlonu za Pardubický kraj nominována Agáta Moskvová. Pardubický kraj je v konečném hodnocení obsadil 8. místo, Olomoucký kraj zde skončil na 11. místě. Agáta si ve sprintu vybojovala 19. místo a v závodě s hromadným startem se umístila jako 11.

Už dříve jsem informoval, že na ZODM 2020 v Karlovarském kraji máme 3 naše závodníky. Za Olomoucký kraj v lyžařském OB budou soutěžit Václav Mrkvica (mladší chlapci) a Ema Cenková (starší dívky). Pardubický kraj opět bude reprezentovat Agáta Moskvová v kategorii starších dívek. Tak ať jim to vyjde!