Na ZODM se běžela krátká trať

publikováno 22.01.2020

Úvodní pondělní závod ve sprintu nám přinesl radost v podobě bronzové medaile Agáty Moskvové v kategorii starších dívek, která na olympiádě startuje za Pardubický kraj (ve kterém také bydlí). Radost samozřejmě máme i z jednoho bodu do hodnocení krajů od Emy Cenkové za 14. místo v kategorii starších dívek a solidního 19. místa Vaška Mrkvici v kategorii mladších hochů.

Po dni odpočinku se ve středu na olympiádě v LOB bojovalo o medaile na krátké trati s intervalovým startem. Původně zamýšlený hromadný start musel být s ohledem na omezený prostor arény nahrazen startem intervalovým. Závodním prostorem byla biatlonová a běžecká Skiarena Fichtelberg v německém lázeňském městě Oberwiesenthal, ležícím nedaleko hraničního přechodu Boží Dar. Běželo se na mapě Fichtl (1:5000), délky tratí 2,8 až 4,1 km, převýšení 65 až 145 m a celý závod živě přenášela Česká televize.

Sněhové podmínky nebyly ideální (jelo se jen ve stopách na umělém sněhu), ale tratě pro závod byly náročné a zcela regulérní. Krásný souboj na trati předvedly Agáta s Emou, které skončily na velmi pěkném 8. a 9. místě a cíli je dělil rozdíl přesně jedné minuty ve prospěch Agáty. Vašek, jeden z nejmladších a nejmenších závodníků ve své kategorii, obsadil 24. příčku.

Pro úplnost ještě umístění ostatních závodníků Olomouckého kraje: 4. T. Paulíčková (D14), 7. P. Štábl (H14), 9. A. Štábl (H16), 18. V. Lubrichová (D16), 22. L. Jílková (D14), 23. L. Tomanek (H16),