LOBy byly ukončeny štafetami

publikováno 22.01.2020 (aktualizováno 23.01.2020)

Po závodech jednotlivců ve sprintu a na zkrácené trati soutěže v LOB ve čtvrtek ukončil závod dvoučlenných smíšených štafet se čtyřmi úseky, kdy každý závodník jede 2 úseky, pořadí úseků DHDH. Závody se vrátily do biatlonového areálu Eduard v Jáchymově a jelo se na mapě Malý Edík (1:4000) na poměrně zledovatělém sněhu.

V kategorii DH16 Agáta společně s D. Štichauerem byli nominováni do štafety PAK1, Ema s A. Štáblem tvořili štafetu OLK1, v kategorii DH14 Vašek s L. Jílkovou startovali jako OLK2, v OLK1 běželi T. Paulíčková a P. Štábl. Ve starší kategorii OLK1 obsadila 6. příčku, PAK1 doběhla o 14 sekund zpět na 7. místě, OLK2 byla disk. V mladší kategorii OLK1 skončila na 8. místě, OLK2 byla bohužel hned na prvním úseku diskvalifikována, i když časy na zbývajících úsecích byly docela slibné.

Ve čtvrtek večer pak Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže byly zakončeny slavnostním závěrečným ceremoniálem. A jak dopadlo výsledné hodnocení? Velmi nás těší bronzová medaile Agáty ve sprintu. V soutěži krajů v LOB chlapci i děvčata OLK shodně obsadili pěknou 6. příčku. Chlapci PAK skončili na 10. místě, dívky 11. Podle pořadí krajů v jednotlivých sportech jsou pak přidělovány body do celkového hodnocení krajských reprezentací. V celkovém hodnocení krajů (po zápočtu všech sportů) Olomoucký kraj obsadil 13. místo, Pardubický kraj skončil jako 11. Celkově zvítězil kraj Liberecký.

Děkujeme všem třem našim mladým závodníkům za velmi dobrou reprezentaci oddílu i svých krajských výprav. Do dalšího sportovního zápolení jim přejeme hodně úspěchů!