... bojovat čestně a ze všech sil

publikováno 27.01.2020

Zimní olympiáda dětí a mládeže minulý týden skončila, mistrovské závody v LOB jsou kvůli nedostatečným sněhovým podmínkám stále odkládány nebo rušeny, tak se poohlédněme zpět na úspěšnost naší krajské výpravy v jednotlivých sportech na IX. Zimní olympiádě dětí a mládeže.

Hodnoceno bylo pořadí chlapců a děvčat v 11 sportech (alpské disciplíny, běžecké lyžování, biatlon, lyžařský OB, akrobatické lyžování, snowboarding, lední hokej, krasobruslení, rychlobruslení, karate a šachy) a podle pořadí byly přidělovány body pro celkové hodnocení kraje. Jak víme, Olomoucký kraj nakonec obsadil 13. místo ze 14 krajských výprav a zvítězil kraj Liberecký.

Jak se tedy lišilo umístění obou krajů v jednotlivých sportech?

V Libereckém kraji se chlapci umístili: 1. alpské disciplíny, 2. běžecké lyžování a karate, 3. LOB a akrobatické lyžování, 4. rychlobruslení, …, všechny sporty do desítky. Dívky: 1. běžecké lyžování, biatlon a LOB, 2. alpské disciplíny a karate, 4. rychlobruslení, …  V druhé desítce byly jen šachy.

Olomoucký kraj chlapci: 3. lední hokej, 6. lyžařský OB, 9. běžecké lyžování a rychlobruslení, ostatní sporty v druhé desítce. Dívky: 4. běžecké lyžování, 6. lyžařský OB, 8. akrobatické lyžování, 9. alpské disciplíny a krasobruslení, 10. šachy, ostatní v druhé desítce.

Z tohoto pohledu lyžařský OB a běžecké lyžování v Olomouckém kraji vyznívají docela příznivě, což je lichotivé i pro závodníky z oddílu OB TJ Zlaté Hory a jesenického Fenix Ski teamu. Pro účast na olympiádě ale stále platí heslo Pierre de Coubertina: „není důležité vyhrát, ale bojovat čestně a ze všech sil“. Věřím proto, že si to takto všichni naší mladí reprezentanti na hrách IX. Zimní olympiády dětí a mládeže dostatečně užili a i nadále budou takto bojovat o mety ještě vyšší.