Originál kolekce na Zoot.cz

Na horách konečně napadl sníh

publikováno 09.02.2020

Letošní zima s kalendářem pro LOBy dobře laškuje. První série závodů, plánovaná na 11. a 12. ledna musela být kvůli nedostatku sněhu přeložena o 2 týdny později, aby pak byla znovu přeložena o další 2 týdny. Závody plánované na 18. a 19. ledna byly ze stejných důvodů bez náhrady zrušeny. A tak se orientační lyžníci konečně dočkali 8. a 9. února. Seriál závodů v lyžařském orientačním běhu mohl být konečně zahájen.

Z našeho oddílu se pro závody v LOB registrovalo 7 závodníků, přičemž 3 mladší veteráni (Petr, Roman a Tomáš) dokonce měli ambice bojovat o některou z medailí na M-ČR štafet v kategorii H135. Odsouvání termínů a jinými aktivitami zaplněný kalendář našich borců ale byly příčinou toho, že na prvních LOBech nakonec nikdo z nich nestartuje.

První porci sněhu Petr využil k tomu, aby na Rejvízu rolbou připravil běžecké stopy pro skate i klasiku pro jesenické lyžaře i veřejnost. Děkujeme. Nejmladší Novotní a Romča měli vícedenní zimní soustředění v Petříkově (s několika výběhy na Paprsek) a naše dva Tomáše jsem našel ve výsledkové listině Jizerské 50. Se svým časem 3:39:36, resp. 3:57:03  snad byli spokojeni. Odvetu mají naplánovanou na 29. února na Biegu Piastów. Tak už se těšíme.