Bieg Piastów 2020

publikováno 10.03.2020

Jak Standa avizoval, s Tomem (a dalšími kamarády ze Šumperka, Głuchołaz atd.) jsme vyrazili na Bieg Piastów.

Jeli jsme "padesátku", která letos připadla na výjimečné datum 29.2. Padesátka je záměrně v uvozovkách, neboť zima je letos zase podivná a pořadatelům se nepodařilo udržet sníh na celé délce plánované trasy. V týdnu před závodem oznámili zkrácení na maratonské 42 km a věřili, že na této trati sníh vydrží. Vydržel.

Oč byla trať kratší, o to byla tentokrát náročnější. Dosažené časy vesměs odpovídaly závodu na 50 km. Ve dnech (nocích) těsně před závodem nasněžilo, sníh nepřemrzl, bořil se a navíc v den závodu foukal velmi silný vítr. Již od poloviny předzávodní noci byly poryvy tak silné, že jsme se obávali padání stromů a zrušení závodu. Namazat se pořádně nedalo, hladké lyže taky nebyly na naší výkonnostní úrovni dobrou volbou, byla to "hančovina".

Já jsem dojel na 621. místě v čase 3:41:58, Tom na 707, místě v čase 3:49:40. Do cíle dorazilo 1619 závodníků.