Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Volejbal - o akcích

Zlaté trenýrky po 3 letech do Głuchołaz, tentokrát na Gimnazjum nr. 1

publikováno 03.04.2009 (aktualizováno 07.04.2009)

Letos se do souboje o Zlaté trenýrky přihlásilo 8 družstev. Bohužel, v pondělí před turnajem se odhlásilo Město Albrechtice. Ve středu, pět minut poté, co jsme domluvili poslední podrobnosti v Edelu, se odhlásil Strzelin. (Takže jsme zase Edel odvolali, ale hlavně mrzelo, že obhájci nepřivezli trenýrky - vítěz je dostane se zpožděním). Navíc ještě bez omluvy nepřijel Kamieniec Ząbkowicki.

Nakonec tedy zůstala pětice týmů. S trenéry jsme se dohodli, že budeme hrát v jedné skupině na dva hrané zkrácené sety (od stavu 12:12) a turnaj vyvrcholí zápasem o třetí místo a finalovým soubojem.

Výsledky základní skupiny: Paczków - Vrbno 2:0 (17, 15), Głuchołazy - Nysa 2:0 (18, 18), Vrbno - Zlaté Hory 1:1 (-24, 20), Głuchołazy - Paczków 2:0 (15, 18), Nysa - Zlaté Hory 2:0 (16, 19), Głuchołazy - Vrbno 2:0 (13, 19), Paczków - Zlaté Hory 2:0 (18, 24), Nysa - Vrbno 2:0 (20, 21), Głuchołazy - Zlaté Hory 2:0 (22, 19), Paczków - Nysa 2:0 (25, 21)

1. Głuchołazy 4 4 0 0 8:0 200:142
2. Paczków 4 3 0 1 6:2 186:170
3. Nysa 4 2 0 2 4:4 182:178
4. Zlaté Hory 4 0 1 3 1:7 164:200
5. Vrbno 4 0 1 3 1:7 154:196

Jako klíčové pro vývoj se ukázaly třetí zápas (Vrbno - Zlaté Hory), kdy naši kluci s obrovským štěstím (někteří ještě neznali dobře pravidla) vyhráli první set a poslední zápas (Paczków - Nysa), ketrý byl soubojem o účast ve finále. Před předposledním zápasem (Głuchołazy - Zlaté Hory) jsme měli s trenérem Vrbna všechno dobře spočítané. Takže poté, kdy jsme ve druhém setu získali čtrnáctý bod, se vrbeňáci sbalili a uháněli na autobus.

Zápas o třetí místo byl bohužel pouhou formalitou: Nysa - Zlaté Hory 2:0 (15, 16). Pro naše kluky bylo úspěchem a vítězstvím už to, že se přes Vrbno dostali mezi nejlepší čtyři týmy, Nysa byla o několik tříd lepší.

Finalový zápas směřoval až do stavu 23:19 ve druhém setu k dalšímu jasnému vítězství Głuchołaz. V koncovce se jejich soupeř vypjal k velkému odporu, ale nestačilo to. Głuchołazy - Paczków 2:0 (17, 28).

Zlaté Hory reprezentovali David Eliáš, Milan Harazin, Michal Hlavsa, František Kališ, Adam Klembara, Daniel Muller, Adam Ožana, Michal Vacula, Lukáš Válek a Michal Zpěvák.