Druhý zářiový víkend

publikováno 13.09.2020

V sobotu 12. září pokračovaly závody Hanácké oblasti na Prostějovsku. Pořadatelem byl oddíl JPV a velmi příjemným centrem pro oba závody bylo koupaliště v obci Stražisko. V teplém podzimním počasí se dopoledne běžela krátká trať a odpoledne pak Mistrovství HO ve sprintu.

Svažitý terén se smíšeným lesním porostem, rýhami a srázy jižně od Stražiska k Dvorskému žlebu byl před deseti dny využit pro uspořádání akademického mistrovství ČR v OB. Sobotní žebříčkový závod na krátké trati se běžel za účasti 392 závodníků a pro umístění „na bedně“ si doběhli Keša a Baboš.

Výsledky všech našich borců: D55C Hanka 5.(5), D65C Keša 1.(1), HD10N Honzík 12.(14), H12C Vašek 8.(25.), H21C Petr 14.(34), H70C: Baboš 2.Mirek 4.(4). V kategorii HDR startoval Víťa s doprovodemAgáta, kategorii P si zkusila Viktorie.

Odpolední Mistrovství HO ve sprintu se běželo přímo v obci Stražisko na stejnojmenné mapě, která byla původně připravována pro mistrovství ve sprintových štafetách, ale z důvodů přetrvávajících proti-epidemiologických opatření pořadatelé spolu se soutěžní komisí HO závod změnili na sprint jednotlivců. Tratě byly vedeny jak po komunikacích v obci, tak po přilehlých loukách a zalesněném kopci s křížovou cestou z konce 19. století. Při účasti 297 startujících, na tratích s poměrně velkým převýšením, si mistrovské medaile vybojovali :

• stříbro – Keša a Baboš
  • bronz – Mirek

Souhrn výsledků našich závodníků: D14C Viktorie 18(21), D65C Keša 2.(2), HD10C Honzík 7.(16), H12C Vašek 5.(21.), H21C Petr 14.(25), H70C: Baboš 2.Mirek 3.(3),. V kategorii HDR startoval Víťa s doprovodemAgáta.

Tomis a Standa na sobotním dvojzávodu HO absentovali a tak si v neděli zajeli 10 km od Opavy porovnat své síly na Mistrovství MSK na klasické trati, pořádaného oddílem AOV. Výsledek nebyl špatný: H 45C Tomis 6.(15), H70 Standa 1.(10).