Originál kolekce na Zoot.cz

Krátké tratě nás moc nelákají?

publikováno 13.06.2021

Druhý červnový víkend patřil v Hanácké oblasti mistrovským závodům na krátkých tratích. V sobotu to bylo Mistrovství HO v middlu a v neděli pak Mistrovství HO ve sprintu. V sobotu navíc poblíž Hanušovic souběžně probíhalo Mistrovství ČR dorostu a dospělých na krátké trati, kde mezi nejlepšími náš oddíl zastoupení neměl. Všechny závody se opět konaly za přísných proticovidových opatření, s omezeným počtem osob v jedné hodině a povinností předložit vyplněná čestná prohlášení s potřebnými údaji o testování, očkování, nebo prodělání nemoci Covid-19.

Mistrovství oblasti na krátké trati uspořádal oddíl JPV v lesním prostoru u obce Suchý. Běželo se na mapě Kozel v typickém terénu Drahanské vrchoviny – kombinace vysokého lesa, velkých pasek po kůrovcové kalamitě, hustníků, skalek a melioračních rýh. Naše výprava byla poměrně skromná. Ve startovním poli 250 závodníků jsme měli 6 našich zástupců. Vyhlašování vítězů z výše uvedených hygienických opatření se uskutečnilo jen pro žákovské kategorie, ale naše výsledky jsme si opět dohledali v ORISu po příjezdu domů. Pro pomyslnou stříbrnou medaili si doběhl Baboš H70.  Umístění všech našich závodníků:  HD10N Magdalena 4.(6), D12 Stázka  9.(10), H21 Tomáš 19.(24), H70 Baboš 2. a Standa 4.(8), v kategorii P úspěšně bojovala  Ivana.

Nedělní Mistrovství Hanácké oblasti ve sprintu pořadatelsky zajišťoval oddíl PLU přímo v Plumlově. S ohledem na dlouhou dojezdovou vzdálenost a předpokládaný krátký běžecký čas na sprintových tratích byla naše účast ještě menší než v sobotu. V soutěžním poli 170 závodníků naše barvy hájil jen Tomáš. V kopcovitém plumlovském terénu v centru města, přilehlých parcích a parčících běžel v kat. H21 mezi výrazně mladšími závodníky poměrně dobře a umístil se na 14. místě z 20 startujících.

V neděli se ve Východočeské oblasti konal žebříčkový závod na klasické trati, kde mezi téměř 600 účastníky startovali Moskvovi. Vojta v kategorii H14D obsadil 3. místo, Jitka a Roman si zaběhli kategorii příchozích.