První závody po prázdninách

publikováno 05.09.2021

Na první víkend září byly v závodním kalendáři letošního roku naplánovány závody Českého poháru a žebříčku A. Pořadatelé z JPV si k těmto celostátním závodům přibrali i dvojzávod Hanáckého žebříčku C, takže na každý den bylo přihlášeno téměř 700 závodníků (i když z organizačních a epidemických důvodů musely být vypuštěny kategorie HDR, DH10N a P).

sobotu bylo centrum závodu v Kladkách, kde se v roce 2018 běželo Mistrovství ČR na klasické trati. Áčka a Céčka měly sice stejné shromaždiště, ale odlišná byla místa startu i charakter tratí - kat. A běžela klasiku, kat. C pak middle. Pro nás Céčkaře, na mapě „Zadní hora“ v kopcovitém terénu s kameny, skalkami a prudkými srázy, připravili pořadatelé docela náročné tratě. Do oblastního závodu se zapojilo 299 startujících a z našich závodníků na bednu dosáhli: 1. místo Baboš H70C, 2. místo Petr H21C a 3. místo Vašek H14C. Majda si na jednu kontrolu trochu pobloudila, ale jinak běžela velmi pěkně.

Umístění všech našich závodníků: D10C Majda 9.(9), D35C: Saša 26.(35), D65 C Hanka 4.(4), H10C Honzík 9. a Víťa 10.(11), H14C Vašek 3.(20), H21C Petr 2.(22),H35C Tomáš 13.(22), H70C Baboš 1. a Standa 5.(7).

V neděli se celé závodní pole přesunulo o 30 km jižněji do obce Valchov, poblíž Boskovic. Na mapě „Ledková huť“ zde všechny kategorie běžely krátkou trať a byly to opravdu pěkné závody - příjemné letní počasí, dobře průběžný les v mírně kopcovitém členitém terénu s drobnými terénními tvary po těžbě ledku, zajímavě postavené tratě. V céčkových kategoriích startovalo 338 závodníků a z našich borců na medailová umístění dosáhli: 2. místo Standa H70C, 3. místo  Honzík H10C, Vašek H14C a Petr H21C.

Umístění všech našich závodníků: H10C Honzík 3. a Víťa 13.(14), H14C Vašek 3.(19), H21C Petr 3.(20), H35C Tomáš 25.(30), H70C Standa 2. a Baboš 7.(12).

Výše uvedenými závody byl uzavřen pětikolový jarní žebříček Hanácké oblasti pro mládežnické kategorie. Vašek zde v kategorii H14C skončil na 2. místě a získal tak licenci B, v kat. H10C Honzík obsadil 3. místo a Víťa 5. místo, v kat. D10C Majda zaujala 5. pozici.