Originál kolekce na Zoot.cz

Finále ŽB Morava v Brně

publikováno 03.10.2021

Přehoupli jsme se do října a hned v jeho prvním víkendu se uskutečnil třetí (a poslední) dvojzávod žebříčku B – Morava. Závody na klasické a krátké trati pořádal oddíl TBM v Brně – Bystrci, na mapách „Lipový vrch 478“, „Kočičí žleb“, „Horákův žleb“ a „U Křivé borovice“ (předchozí mapa „Pohádka máje 2002“). Souběžně s béčkovými závody probíhaly i oblastní závody JM oblasti a tak se na shromaždišti každý den sešlo 670 orienťáků všech věkových kategorií. Poměrně příjemné podzimní počasí, pěkné shromaždiště, dobře postavené tratě v zajímavém terénu, doprovodný "PopCorn Sprint" s blouděním v kukuřičném poli ve tvaru republiky v Kníničkách, prostě vydařené závody.

My jsme měli jen skromné zastoupení, ale i při slušné konkurenci se někteří dali vidět. V sobotu na klasické trati medailové pozice obsadily Klára a Keša, v neděli na middlu pak Keša a Mirek. Umístění všech našich závodníků: Honzík H10C 14./17 a 8./15, Vašek H14B 15./33 a 19./31, Klára D21C 3./15 a v neděli D21B 28./32, Keša 2x 1./1, Standa 9./12 a 11./13, Mirek 4./5 a 2./4.

Tímto dvojzávodem byla ukončena celoroční soutěž žebříčku B - Morava. Zpracovatel žebříčku k výpočtům přistoupil velmi striktně a do hodnocení výsledků letošních šesti závodů (VRB, MOV, TBM) započítával jen ty běžce, kteří se přihlásili ještě před začátkem soutěže, což z našeho oddílu se týkalo jen Vaška a Standy. Vašek se tedy v celkovém hodnocení celoročního žebříčku umístil na 15. místě z 37 hodnocených a potvrdil si licenci B, Standa skončil na 5. místě z 5 hodnocených. Takže pro příští rok všichni pozor na přihlášky.