Závěr týmových soutěží na Vidnavě

publikováno 10.10.2021 (aktualizováno 11.10.2021)

V druhém říjnovém víkendu na Vidnavsku proběhlo finále orienťáckých týmových soutěží. Oddíl AOP uspořádal poblíž Kobylé nad Vidnávkou Mistrovství ČR a Veteraniádu ČR v orientačním běhu štafet a klubů.

V sobotu to byla soutěž 3-členných klubových štafet dorostu, dospělých a veteránů, kterých se na startu sešlo celkem 311. Nás se týkaly štafety veteránské a při neúčasti Petra Mrkvici jsme poskládali štafetu pro kategorii H165 – Tomis, Baboš a Roman. Konkurenci měli velmi slušnou – 27 štafet a bojovali srdnatě. Na 1. úseku Tomáš zaběhl skvěle a předával na 10. místě se ztrátou 4:45 na vedoucí LCE. Na 2. úseku Jirka měl celou řadu mladších soupeřů a navíc se mu nepovedla závěrečná část, tak štafeta spadla na 21. místo se ztrátou 43:56. Roman ovšem zazářil, postupně své soupeře stahoval, ze všech 3. úseků byl nejrychlejší a celou štafetu ZLH dovedl do cíle na 14. místě se ztrátou 36:42 na vítězné LCE. Za sebou tak naši chlapi nechali např. SJI, LBM, VBM, HAV, SBR, TAP, UOL nebo JPV. Před námi z moravských klubů skončily štafety LCE 1 a 2, STE 1 a 2, TBM, KON a TZL. Vystoupení našich zástupců tedy můžeme hodnotit velmi pozitivně.

Nedělní závod klubových smíšených štafet (pro veteránské kategorie 5-členné, pro dorost a dospělé 7-členné), kterého se zúčastnilo 166 týmů, jsme pojali jako oddílové setkání téměř všech našich běhajících veteránů. Při neúčasti Mrkviců, kteří měli pracovní povinnosti, a zdravotní indispozici Hanky, jsme trochu komplikovaně skládali družstva do přihlášené kategorie DH 275. Ale podařilo se a tak jsme si zasoutěžili i sami mezi sebou. Velké ambice jsme si nedělali, vždyť hned po zveřejnění parametrů tratí jsem psal Tomášovi, že směrný čas 175 min. (v průměru 35 minut na každý úsek) snad nemůže splnit žádná ze štafet. My budeme rádi, když uděláme 60 minut na úsek. A moc jsem se nemýlil. Vítězná štafeta PHK, kde běželi 2 bývalí reprezentanti ČR Petra a Milan Novotní, překročila směrný čas svým výsledkem 203:10 o 16%. U nás jen Roman, Tomis a Saša se do těch mnou prognózovaných 60 minut dostali, ale ostatní jsme si to užili 13 až 67 minut nad tu hodinu.  Nakonec štafeta ZLH1 (Tomis, Saša, Standa, Ivana, Baboš) doběhla na 17. místě z 24 startujících. Štafeta ZLH2 byla jen 4-členná (Roman, Jitka, Tom, Eva, 5. úsek si po dlouhých letech zkusil neregistrovaný Jirka Novotný)) a tak tento tým zůstal mezi nehodnocenými. Ale pikantní bylo, že naše čtvrté úseky Ivana a Eva doběhly do cíle spolu! Vrchol sezóny týmových soutěží jsme si tedy v obtížném, ale velmi zajímavém a pro nás poměrně blízkém terénu vskutku užili.