Oblasťáky na krátkých tratích

publikováno 17.10.2021

Třetí říjnový víkend naši zástupci absolvovali tři oblastní závody Hanácké a Moravskoslezské oblasti.

V Hanácké oblasti v sobotu oddíl KSU pořádal oblastní žebříček C na krátké trati „Bludovský divočák“. Centrem závodu byl areál ZŠ Bludov a závodilo se na mapě „Chocholík“. Startovalo 280 závodníků a z našeho oddílu se zúčastnilo  10 běžců v žákovských kategorií, dospělých i veteránů. Na stupně vítězů se dostali Romča, Vašek a Baboš. Umístění všech našich závodníků: D12C Stázka 12. /14, D14C Agáta 19. /19, D21 C Romča 1. a Klára 4. /5, D45C Jitka 18. /21, Hanka 4. /6, H10C Honzík DISK, H14C Vašek 3. /16, H21C Petr 8. /25, Baboš 2. /7.

Tři naši nejstarší veteráni jeli v sobotu a neděli porovnat své síly se soupeři z Moravskoslezské oblasti. V sobotu zajeli do Třince uctít památku legend orientačního běhu – manželů Aničky a Otto Gavendových. Jednalo se o oblastní žebříček C MSK na krátké trati, který byl memoriálem manželů Gavendových se skromnou účastí 133 závodníků. Centrum závodů bylo v areálu ZŠ Kaštanová a běželo se na aktualizované mapě „Jahodná“. Dvě první místa v kat. D65C (Keša) a H70C (Standa) byla velmi slušnou reprezentací oddílu ZLH na těchto závodech.  V neděli pak O-Runnaři Beskydy (SFM) pořádali v Kunčicích pod Ondřejníkem další oblastní ŽC MSK na krátké trati. Centrum bylo v krásném prostředí hřiště ZŠ Karla Svolinského a 234 startujících závodilo se na mapě „Skalka“. Keša v kat. D65C obsadila 2. místo, Standa v H70 C znovu zvítězil  a Mirek ve stejné kategorii obsadil 4. příčku v souboji 10 startujících.