Mistrovství Moravy a Slezska - klasika a štafety - SSU

publikováno 20.04.2009 (aktualizováno 25.04.2009)

O víkendu 18.-19.4. se běhalo cca 10 km jižně od Šumperku, u Kolšova. Závody pořádala Severka Šumperk.

Sobota

Závody byly trochu větší - kromě 4. závodu Hanáckého žebříčku (C - pro laiky - jakoby 3.liga) se běžel také 1. závod Moravského žebříčku (B - jakoby 2. liga). Béčkový závod byl současně vypsán jako Mistrovství Moravy a Slezska.

V béčkovém závodě startoval ze zlatohoráků pouze Jirka Babák a ve své kategorii vybojoval v jedenáctičlenném startovním poli 4. místo.

Mezi "céčkaři" nás tentokrát posílila "Západní sekce", ale kvůli různým jiným aktivitám se zúčastnilo poměrně málo zlatohoráků. Nejvíce se dařilo malým holkám. V "desítkách" vyhrála Terka Novotná, v dobře obsazených "dvanáctkách" obsadily první dvě místa Klára Novotná a Verča Pěčonková. Z ostatních stojí za zaznamenání poměrně slušný výsledek Diany Riškové mezi ženami.

Neděle

Štafetové závody poslední dobou poněkud upadají, čím dál tím méně oddílů je schopno sestavit v jednotlivých kategoriích tříčlenné štafety. Tím víc potěší, že náš malý oddíl letos na Mistrovství Moravy a Slezska vyslal štafety hned dvě.

Do kategorie DH12 jsme nasadili perspektivní trojici děvčat Verča Pěčonková, Klára Novotná a Terka Novotná. Naše štafeta byla jedna ze dvou čistě dívčích a jednoznačně nejmladší ze všech. Takže vůbec nešlo o výsledek, ale o to, aby si holky poprvé prožily poměrně specifickou atmosféru štafetového závodu a trochu se otrkaly. To se povedlo, všechny holky závod úspěšně zvládly a Verči se navíc povedl skvělý individuální výkon.

Do kategorie starších veteránů H140 (součet věků závodníků musí být minimálně 140 let) jsme postavili sestavu Jirka Babák, Pavel Kopilčák a Tomáš Novotný. V poli sedmi štafet jsme neměli nějak vysoké ambice. "Jistoty" na 1. a 3. úseku odvedly svůj standard a Pavlovi se povedl jeden z lepších závodů, takže z toho nakonec bylo 5. místo a k medaili překvapivě docela blízko.

« 01 / 2019 »
Nejlevnější povinné ručení