Orientační běžci na Rejvízu

publikováno 06.02.2022

První únorový víkend bylo na Rejvízu rušno. Oddíl orientačního běhu TJ Zlaté Hory zde uspořádal „Mistrovství ČR v lyžařském OB na klasické trati“ a v neděli pak „Český pohár v LOB na krátké trati“. Závody byly současně „Akademickým mistrovstvím ČR“, „Veteraniádou ČR“ , „Mistrovstvím Polska“ a „Mistrovství ČR družstev dorostu a dospělých“, takže na tratích každý den soupeřilo téměř 300 závodníků všech věkových kategorií - od mladšího žactva až po osmdesátileté veterány.

Organizačně náročná akce s centrem u horské chaty Férovka probíhala na přilehlých loukách a lesních cestách směrem k Mechovým jezírkům, Opavské chatě a nad Horní Údolí. Pořadatelé těchto dvoudenních závodů rolbou a sněžným skútrem připravili asi 150 km lyžařských stop. Akce se konala za aktivní podpory Spolku pro rozvoj Rejvízu, společnosti MEK-IN z Rejvízu a OMAPY Nové Město na Moravě, pěknými cenami pro vítěze všech kategorií toto mistrovství podpořila zlatohorská CS-CONT. Ředitel mistrovských závodů Petr Mrkvica a hlavní rozhodčí Tomáš Novotný zapojili do pořadatelské činnosti prakticky celý oddíl OB pod vedením Hany Pavlíkové a s průběhem obou dnů mohli být spokojeni.

V sobotním závodě, na trati dlouhé cca 20, resp. 15 km, titul Mistr republiky si vyběhli Pavel Horvát (Severka Šumperk) a Petra Fiala (Lokomotiva Pardubice), mezi juniory byli nejlepší Adéla Randáková (Vrchlabí) a Marek Štěrba (Karlovy Vary). Do soutěže družstev dorostu nejvíce bodoval Team Jizerky, u dospělých pak Slavia Liberec.

V kategorii žáků startovali také naši sourozenci Mrkvicovi. V mladších žácích H12 Jan Mrkvica obsadil v sobotu 2. místo a v neděli dojel pátý, v kat. H14 Václav Mrkvica se umístil po oba dny na 4. místě.

Toto Mistrovství ČR, organizované zlatohorskými orientačními běžci, bude určitě aspirovat na velmi dobré umístění v anketě „Nejlepší sportovní akce Města Zlatých Hor“.