Sprintové závody nás moc nepřitahují?

publikováno 01.05.2022

Poslední dubnovou sobotu byly v závodním kalendáři Hanácké oblasti dva sprintérské závody. Oba závody - Mistrovství HO ve sprintu jednotlivců a Mistrovství HO sprintových štafet pořádal oddíl UOL v Mohelnici. Městská zástavba, terén většinou rovinatý s mírným převýšením, slušná účast 363 závodníků. Bohužel bez naši účasti.

Ale přece jen 2 naši členové si na sprintový závod zajeli, avšak podstatně blíže od svého bydliště. Prvomájovou neděli se konalo Mistrovství MS kraje ve sprintu jednotlivců. Závod pořádal oddíl SFM v sídlištní zástavbě „Růžového pahorku“ a částečně u frýdeckého zámku v historické části Frýdku. Zúčastnilo se 278 startujících. V H45C mezi 25 závodníky Tomis běžel na přední umístění, bohužel neuhlídal svou rychlost a zásadu kontroly kódů ražených bodů a díky chybě na 7. kontrole nemohl být klasifikován, v H70C Standa překvapil sám sebe i své soupeře a omezeným „během“, ale zásluhou téměř bezchybných postupů obsadil 2.místo z 6.

Den před sprintem se oba výše uvedení borci zúčastnili také oblastního žebříčku MSK na krátké trati v Libhošti u Nového Jičína. Závod probíhal pod patronací oddílu BFM na mapě „Roveň – východ“, v poměrně rovinatém a relativně dobře průběžném lese. V příjemném jarním počasí byla účast 256 závodníků, v H45C Tomis 7./22, H70C Standa 7./11.