Mrkvicovi trénovali a závodili ve Švédsku

publikováno 09.05.2022

K nadějným mladým závodníkům oddílu OB TJ Zlaté Hory v současné době patří sourozenci Václav a Jan Mrkvicovi. 14letý Vašek a 11letý Honzík byli zařazeni do „Sportovního centra dětí a mládeže Hanácké oblasti“ pod vedením manželů Skyvových ze Šternberka. Na přelomu dubna a května se tito mládežníci zúčastnili soustředění v kolébce OB – ve Švédsku.

Kromě speciálně zaměřených tréninků v rámci soustředění se spřáteleným klubem Karlskrona SOK absolvovali také několik závodů. Ať už v členitých terénech s množstvím větších i menších kamenů s náročnou mapovou obtížností, tak v městské zástavbě a areálu místní univerzity. Vrcholným bodem soustředění pak byla aktivní účast na poměrně známém a velmi populárním závodě TIOMILA. Jedná se o prestižní štafetový závod ve Švédsku pro 10členné mužské, 5členné ženské a 4členné mládežnické výběry. Specifický náboj mužskému závodu dodává fakt, že tyto štafety startují za soumraku ve 21:30 hod., vítězná štafeta dobíhá brzy ráno a skandinávské televize celý závod vysílají v přímém přenosu. V letošním roce se Tiomila běžela v Örebro, s celkovou účastí necelých 900 štafet, respektive 6 500 závodníků. Také letos bylo na těchto závodech nejvíce běžců ze Švédska, Norska a Finska, na startu však byla i celá řada závodníků z Česka - buď jako klubové výběry, nebo naše přední reprezentanty angažovaly prestižní severské kluby. Z našich závodníků Honzík běžel 2. úsek pod hlavičkou Karlskrona/Šternberk, starší Vašek finišoval na 4. úseku v dresu Karlskrona SOK a jejich otec a trenér Petr absolvoval 7. úsek mužské štafety za oddíl Karlskrona SOK. Tato štafeta doběhla na 118. místě z 307 startujících štafet poté, co jejich 10. úsek doběhl v 10:40 ráno. Pro všechny zúčastněné to byly jistě nezapomenutelné zážitky a velká motivace pro následující roky.