Krátká trať u Opavy

publikováno 28.05.2022

Poslední květnovou sobotu byl na programu 9. závod oblastního žebříček C na krátké trati. Pořadatelem byl oddíl AOP a jelikož tento oddíl je registrován v Hanácké oblasti, ale geograficky spadá do Moravskoslezského kraje, do závodního kalendáře si jej zařadily obě zmíněné oblasti.

Centrum závodu pro 439 startujících závodníků HO a MSK bylo poblíž obce Hlubočec a běželo se na mapě Klokoč, která byla vydána v roce 2020 pro Mistrovství štafet a klubů a v roce 2021 se zde běžela vícedenní GP Silesia. Terén v tomto prostoru je ovšem tak zarostlý, že i ti nejzkušenější závodníci mohou ve zdejších hustnících zdárně bloudit i po absolvování všech výše uvedených závodů. Pěkné shromaždiště, popisy k dispozici až ve druhém startovním koridoru, poměrně náročné ale zajímavé tratě, pro většinu kategorií měřítko 1:7500 (které ovšem spoustě závodníků dělalo problémy), jen s některými články Pravidel OB si tento zkušený pořadatelský oddíl neláme hlavu. Konkrétně čl. 12.14 - předběžné parametry tratí není schopen uvést ani před 3. termínem přihlášek, čl. 15.7 - povinnost zveřejnění přechozí verze mapy ignoruje, ale zato zvýšené vklady vybírá již celý týden před konáním céčkového závodu. Nás startovalo 13, ale na stupně vítězů se podívala jen Keša. Uznání zaslouží Ivana, která při své premiéře v soutěžní kategorii si pobyla v lese 2 hodiny, ale nevzdala to a trať úspěšně absolvovala.

Umístění našich závodníků: D21B Klára 12./14, D35C Saša 23. a Ivana 29./33, D45C Jitka 22./26, D65C Keša 1./1, H12C Honzík 6./19, H14C Vašek 6./20, H21C Petr 12./31, H70C Standa 5., Baboš 6. a  Mirek 11./17, HDR úspěšně absolvoval Víťa s doprovodem a kat. P si zkusila Stázka.

Východočeši měli v sobotu na programu 8. kolo Východočeského poháru, který byl současně Oblastním mistrovstvím na klasické trati. Závod pořádal oddíl MTU poblíž Trutnova na mapě „Liščí ocásek“. Mezi 854 startujícími zde naše barvy hájil Roman v kategorii H45D. A opět ukázal, že umí. Na trati 5,0 km/185m skončil 1./28.