Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Volejbal - o akcích

Jarní turnaj v Głuchołazech

publikováno 29.04.2009 (aktualizováno 05.05.2009)

Ve středu 29. dubna se dívčí družstvo zúčastnilo Wiosennego turnieju. V poměrně nové hale se hrálo na třech hřištích, na jednom hrála 4 družstva chlapců, na dalších hrála děvčata ve dvou čtyřčlenných skupinách. V dívčí části turnaje se ve skupinách hrálo na dva vítězné sety do 15 bodů, nejlepší dva týmy postoupily do semifinále.

My jsme měli docela štěstí na los. Ve skupině jsme měli Krapkowice (s těmi jsme hráli poprvé), SG Vrbno (na Saku nás ve skupině těsně porazilo) a Gim 1 Głuchołazy (ty jsme na Saku ve 1/4 finále překřičeli).

Skupina A: Głuchołazy - Vrbno 2:0 (11, 9), Zlaté Hory - Krapkowice 2:0 (10, 6), Głuchołazy - Krapkowice 2:1 (13, -9, 9), Zlaté Hory - Vrbno 2:0 (6, 8), Głuchołazy - Zlaté Hory 2:1 (-0, 4, 11), Krapkowice - Vrbno 2:1 (-6, 10, 8)

1. Gim 1 Głuchołazy 6:2
2. ZŠ Zlaté Hory 3 2 1 5:2 5
3. Pila Vinco Krapkowice 3 1 2 3:5  4
4. SG Vrbno p. Prad. 3 0 3 1:6 3

Skupina B: Gim Strzelin - Paczków 2:0 (7, 13), Głuchołazy - Tyg. Strzelin 2:0 (6, 14), Gim Strzelin - Głuchołazy 2:0 (3, 4), Paczków - Tyg. Strzelin 2:0 (13, 13), Gim Strzelin - Tyg. Strzelin 2:0 (4, 3), Paczków - Głuchołazy 2:0 (9, 2)

1. Gim 2 Strzelin 3 6:0
2. PG Paczków 3 2 1 4:2  5
3. Gim 2 Głuchołazy 3 1 2 2:4 4
4. Tygrysy Strzelin 3 0 3 0:6 3

V prvním zápase naší skupiny vyhrály Głuchołazy nad Vrbnem a hned nato my jsme porazili Krapkowice. Asi bylo dobře, že jsme s nimi hráli první zápas, zdálo se, že se rozkoukávají a v průběhu turnaje se Krapkowice zlepšovaly. V dalších zápasech se Głuchołazy protrápily k vítězství nad Krapkowicemi a my jsme pohybem a větší chutí přehráli Vrbno. Tím bylo jasné, že do Final Four postupujeme my a Głuchołazy, zbývalo rozhodnout, kdo z lepší pozice. A pak to přišlo. Neuvěřitelný zápas, jaký nikdo z lidí přítomných v hale ještě nezažil. V zápase s Głuchołazy jsme první set vyhráli 15:0 a ve druhém jsme prohrávali 0:12. Nakonec jsme prohráli a v semifinále na nás čekal favorit č. 1 - Gim 2 Strzelin. Před tímto zápasem jsme měli dost času, protože v posledním zápase skupiny hrály Krapkowice s Vrbnem tři sety. Vyhrály Polky.

V semifinalovém zápase nás přehrál Strzelin 2:0 (7, 10), v prvním setu to vypadalo, že vůbec nevěříme v úspěch, ve druhém soupeř polevil, my jsme se zlepšili, ale nestačilo to. A protože ve druhém semifinále Głuchołazy prohrály s Paczkowem 0:2 (7, 11), čekal nás v zápase o třetí místo další souboj s pořádajícím týmem.

Zápas byl plný emocí a zvratů, oba týmy toužily po vítězství a tedy umístění na stupních vítězů, navíc všichni měli v paměti divoký zápas ve skupině a ještě ke všemu nám Głuchołazy měly co vracet za "Sako". Nakonec byly trochu šťastnější 2:0 (12, 9) a my jsme podruhé během měsíce došli docela daleko, ale zůstali těsně pod stupni vítězů. Ve finalovém zápase (přes překvapivé zaváhání ve druhém setu) potvrdil Strzelin svou roli favorita 2:1 (11, -9, 7) a stal se tak vítězem Jarního turnaje.