Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Orientační běh - o akcích

Otevřené soustředění zejména pro žactvo

publikováno 04.05.2009 (aktualizováno 07.05.2009)

V prodlouženém, prvním květnovém víkendu, pořádaly oddíly SK Prostějov a SK UPe Olomouc soustředění. Protože toto soustředění probíhalo ve Zlatých Horách, mezi účastníky (více než 40) se zařadili i čtyři zlatohoráci - Terka Novotná, Klára Novotná, Marek Pavlík a Láďa Kvapil. Účastníci byli rozděleni do čtyř výkonnostních skupin - A, B, C a Z (začátečníci). Naši kluci byli v "béčku" a "holky v "céčku".

Začínalo se po pátečních závodech v Mezilesí, účastníci se po různých odbočkách a zastávkách sjížděli tak, aby byli ve Zlatých Horách na věčeři v 19 hodin. Po večeři byl na programu večerní trénink, orienťák ve škole. V tomto bludišti měly dvě slabší skupiny kontroly pouze v přízemí, silnější skupiny se musely orientovat ve dvou výškových úrovních. Pro všechny to byl dost neobvyklý zážitek a přestože všichni makali naplno, bylo přitom i dost legrace.

V sobotu ráno se po snídani vyjelo ke Křížku (do sedla nad Horní Údolí) a běžci se museli orientovat v docela slušné rychlosti, protože se sbíhalo do Dolního Údolí. Skupiny A a B měly orientaci ještě ztíženu tím, že v mapě neměli zakreslené cesty.

Odpolední fáze probíhala kousek od hájenky "U Carbola", kde se běžel tzv. čtverec - kontroly byly pouze 4, ale nabíhaly se opakovaně z různých směrů. Dvě silnější skupiny měly opět mapy se sníženým počtem informací. (Zkusil jsem si "áčko" a můžu potvrdit, že bez zákresu cest a většiny porostů, to bylo docela maso.)

Po večeři se mezi pavilony běžel "superpíchač" (jak se později ukázalo, šlo o semifinále) a po něm následovaly mapové hry. Protože při předchozím "superpíchači" mělo vždy několik lidí shodné časy, tak nejlepší 4 v každé kategorii absolvovali v tělocvičně ještě atraktivní finále. V něm běželi všichni účastníci s identickým rychločipem a měřilo se s přesností na 1/100 sekundy.

Poslední částí byly v neděli dopoledne dvoučlenné, čtyřúsekové štafety. V jejich první části běželi oba běžci na jedné mapě s jedním čipem - 1. úsek běžel první část "osmičky", 2. úsek druhou část "osmičky". Na 3. a 4. úseku si to ještě zopakovali s druhým čipem a druhou mapou (v podstatě si vyměnili tratě). Při štafetách byly dvě kategorie a ta silnější měla, vlastně už tradičně, mapu bez cest. Někteří z nás, kteří tvary tak dobře neumapovali, docela slušně vyhořeli v prohlubních u Edelu. 

Soustředění se (i díky skvělému počasí) dost povedlo.

Několik fotek od Dušana Vystavěla je zde, původní fotogalerie a výsledky jednotlivých tréninků jsou na stránkách SK Prostějov.

Kalendář akcí

« 03 / 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    12 3
45678910
11121314151617
1819202122 23 24
2526272829 3031
Nejbližší akce

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
171 (53,6%)

  ve volejbalu
119 (37,3%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,1%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery