Originál kolekce na Zoot.cz

Zaznamenali jsme v říjnu

publikováno 29.10.2022

První říjnovou sobotu pokračovaly závody žebříčku C. Oddíl UOL pořádal oblastní závod na krátké trati v Hlubočkách. Z našich devíti zúčastněných borců se v první pětce umístili: 2. Keša D65C, 3. Baboš H70C, 4. Vašek H14C, 5. Honzík H12C. Ve stejný den se běžela také krátká trať ŽC MSK v Kunčicích pod Ondřejníkem, pod patronací oddílu SFM. Z trojice našich zástupců vítězstvím v H45C zabodoval Tomáš.

Mistrovství a veteraniádu ČR štafet a klubů 8. až 9.10. poblíž Dvora Králové nad Labem jsme letos týmově neobsadili a ani žádný z našich nejmladších závodníků se nenominoval na souběžně probíhající Mistrovství oblastních výběrů žactva. Tak snad zase příští rok, kdy pořadatelem bude AOP.

Také druhá polovina října byla ve znamení závodů žebříčku C. 15.10. na krátké trati HO v Bludově (pořadatel KSU) startovalo 11 našich běžců a na přední umístění dosáhli: 2. Vašek H14C a Baboš H70C, 5. Honzík H12C. V MSK krátkou trať pořádal BFM v Mořkově a Tomáš v H45C opět zvítězil.

22.10. závody ŽC HO organizoval ASU a v MS kraji oddíl MOV. Na klasické trati v Pobučí jsme měli účast 10 závodníků a k těm úspěšným patřili Honzík v H12C a Vašek v H14C – oba na 5. místě. Z trojice našich zástupců na krátké trati na haldě Hrabůvka nejúspěšnější byl Standa v H70C, také na 5. místě.

Závěr měsíce pak patřil dvěma posledním závodům ŽC. 28.10. závod v Ospělově (pořádaly KON) jsme vynechali, 29.října ve Vícově (PLU) nás startovalo 6. Při neúčasti Mrkviců a Baboše jsme sice všichni ve výsledcích skončili až ve druhé polovině startovního pole, ale svými převleky všechny zaujali Hanka a Roman.