Superžebříček C byl zahájen

publikováno 26.03.2023 (aktualizováno 01.04.2023)

Dlouhé čekání skončilo a v sobotu 25. března prvními závody byl odstartován celoroční „Superžebříček C“ pro všechny věkové kategorie i jarní část žebříčku C pro žactvo a dorost.

Hanácká oblast měla svůj 1. ŽC ve Zdětíně, obci na rozhraní Hané a Drahanské vrchoviny, s centrem závodu na místní biatlonové střelnici. Závod na krátké trati na mapě Mokřiny (pořadatelský oddíl JPV) přilákal na start 357 závodníků všech věkových kategorií, bohužel bez naší účasti.

Moravskoslezský kraj zahájil 1.ŽC v Petřkovicích u Ostravy, v lesním prostoru, kde MOV předloni pořádal dvojzávod ŽB. Letošní klasická trať byla současně Mistrovstvím MSK a běželo se na mapě Podbučí (předchozí mapa Bažantnice). Mezi 271 účastníky startovalo také 5 našich borců: v  H10 Radim obsadil 3. místo, v H70 Baboš 1. a Standa 7./11, P si docela úspěšně zaběhla Stázka 19./39, HDR absolvoval Péťa.