Tento víkend jsme závodili mimo Hanáckou oblast

publikováno 16.04.2023 (aktualizováno 20.04.2023)

V polovině dubna byly zahájeny celostátní závody, na kterých máme letos také své želízko v ohni. A dalších 7 našich borců bojovalo na oblastních závodech, konaných mimo Hanáckou oblast.

První závod INOV-8 CUP žebříčku A se konal v neděli 16. 4. Pořadatelem byl oddíl SKOB Slaný a centrem závodu byl park Psychiatrické léčebny v Petrohradě poblíž Rakovníka. Náš dorostenec Vašek měl v kategorii H16A 63 soupeřů, běžel bez zásadních chyb a umístil se na 46. příčce. Petr závodil v kategorii H21B a do rankingu bodoval na 30. místě ze 47 startujících.

Ještě před zmíněným ŽA se v sobotu večer (resp. po setmění) konalo Mistrovství a Veteraniáda ČR v nočním závodě v jižní části stejného prostoru. V H16 Vašek 43./61, H35 Petr 7./22.

V sobotu 15. dubna měl Moravskoslezský kraj na programu 3. ŽC na klasické trati v Hošťálkovicích. Pořádajícími oddíly byly AOV a LOV. Mezi 284 soutěžícími jsme měli 5 zástupců: v D14C Stázka 11./14, D35C Saša 10./15, H45C Tomáš 9./23, H70C Baboš 2. a Standa 5. z 12 startujících.

Východočeská oblast na tutéž sobotu měla v kalendáři už 4. kolo Východočeského poháru - závod ve sprintu. Oddíl KUO jej uspořádal v biatlonovém areálu „Šedivský lom“ na okraji Letohradu. Blízkost svého bydliště k možnosti si zazávodit využily v D18C Agáta 5./14 a v D45D Jitka 11./14. Na startu bylo 647 závodníků.