Originál kolekce na Zoot.cz

Dorost a dospělí na MČR, nejmenší na RFŽ

publikováno 11.06.2023

Druhý červnový víkend patřil v orientačním běhu dvěma velkým celostátním akcím. Dorost a dospělí závodili na Mistrovství ČR na klasické trati poblíž Rosic u Brna, hoši a dívky 11 až 14 let se sešli v Brně – Medlánkách na „Republikovém festivalu žactva“. Na obou akcích jsme měli své reprezentanty.

Na Mistrovství ČR na klasické trati v kategorii H16 bojoval Vašek. Konkurence byla opravdu silná - 105 závodníků v jeho kategorii. Po sobotní kvalifikaci na Vaška zůstala finálová skupina C, i když od postupu do skupiny B jej dělilo jedno místo, resp. 10 sekund. V nedělním finále skončil ve své skupině na 27. místě a uzavíral tak první polovinu startovního pole.

Na Republikovém festivalu žactva se sešlo 360 mladších a starších žáků a jejich trenérů. V sobotu dopoledne měli na programu městský sprint, odpoledne orienťácký pětiboj a hry, v neděli se pak běžely sprintové štafety. Barvy „Hanácké oblasti“ v kategorii H12 hájil Honzík a dal o sobě docela výrazně vědět. Ve sprintu obsadil 29. příčku, v pětiboji se umístil na 16. místě. Ve sprintových štafetách startoval mezi starším žactem a v kategorii DH14 jeho štafeta skončila  na 18. místě.