Červencové aktivity našich členů

publikováno 30.07.2023

První prázdninový měsíc byl zahájen Veteraniádou ČR, o které již referoval samostatný článek. Bezprostředně na to navázalo 6denní Mistrovství světa v trail-O „WTOC 2023“, s centrem v Zákupech poblíž České Lípy. Aktivně, jako členka pořadatelského týmu, se této velké mezinárodní akce zúčastnila Hanka. Program byl pestrý - 2x klasika, 1x štafety, 2x TempO a vložené závody pro pořadatele a veřejnost. Mistrovských závodů se zúčastnilo 161 závodníků z 22 států, čeští reprezentanti vybojovali 4 medaile a naše Hanka byla u toho. Paráda!

V Dolomitech, prakticky ve stejném termínu, se konaly velmi solidně obsazené mezinárodní orientační závody „5 days Italy. Zúčastnilo se jich 1200 závodníků z 38 zemí a mezi nimi všichni mladí Mrkvicovi. A byli úspěšní: v H12 Honzík 3. místo z 16, H16 Vašek 9./36, v kat. H10 zkušenosti získával Víťa. Super!

Polský 3etapový „XX. Limanowa Cup“ (cca 50 km JV od Krakova) letos poprvé absolvoval Tomáš. Závod sestával ze sprintu, middlu a longu. Celkově v H50 obsadil 9. příčku, ale se svým výsledkem a výkonem příliš spokojený nebyl.

Červencových domácích vícedenních závodů se zúčastnilo jen pár našich závodníků. Na 3denní „Ceně střední Moravy“ ve Žďárském Potoku startoval Standa pouze v jedné etapě. Čtyřetapové „GP Silesia“ ve Skřipově se všech etap zúčastnili v  D65 Keša a H75 Standa – oba celkově 3. místo, Mirek kvůli výpadku v jedné etapě nebyl hodnocen. Na jeden den, rep. 2 etapy v kat. P si po delší odmlce orienťák zase vyzkoušel Marek a bylo vidět, že je hodně nažhavený, běžel výborně. V Péčkách si také dobře vedla Hanka. Standa, v rámci přípravy na srpnovou světovou veteraniádu, si ještě přidal 3etapový „Zlínský (Š)krpál“, kde se umístil na 3. místě.

Závěr července tradičně patřil letnímu táboru orientačních nadějí „Silva O´Camp na Vidnavě. Jako coach se zapojil Petr a mezi 240 mladými účastníky ze 7 zemí byli také Vašek, Honzík i Víťa.

V ORISu se u jednotlivých závodů začíná objevovat písmeno „L“. Jedná se o odkaz na zobrazování OB postupů „Livelox“. Pokud máte hodinky s GPS, po registraci si postupy ze závodu můžete nahrát a zobrazit a budete se divit, co v tom lese skutečně provádíte. Super analýza průběhu závodu.