Srpnové oddílové zpravodajství

publikováno 27.08.2023

První srpnový týden patřil v ČR další velké mezinárodní akci. Na programu bylo 2. kolo světového poháru v OB „OWC 2023“. V České Lípě se běžel sprint a sprintové štafety, v lesích a pískovcových skalách na Kokořínsku pak middle a long. Čeští reprezentanti vybojovali jednu medaili ve štafetách a další 4 umístění na velké bedně a v početném pořadatelském týmu jsme opět mohli zahlédnout naší Hanku.

V Lodžském vojvodství se o tomtéž víkendu konala 3etapová „Grand Prix Polonia 2023“. V kategorii H50 startoval Tomáš a tentokrát už byl se svým výkonem spokojenější. Na krátké, klasické a závěrečné zkrácené trati s handicapovým startem se umístil celkově na 6. místě ze 17 účastníků.

V polovině srpna pak na Slovensku v Košicích a na Silici probíhala světová veteraniáda „WMOC 2023“. Na této velké mezinárodní akci s celkovou účastí 3200 závodníků jsme měli jednoho zástupce. V kategorii H75 mezi 180 veterány startoval Standa. Ve sprintu si v kvalifikaci vyběhl  skupinu A a ve finále v ní obsadil 51. místo. Pro lesní závody se kvalifikoval do skupiny B, kde v middlu orazil špatnou sběrnou kontrolu a nebyl tedy hodnocen (dosaženým časem by to bylo na 16. místo), na longu se umístil na 17. místě.

Vašek zamířil do Švédska, na týdenní soustředění mladých orientačních běžců. Mapové tréninky poblíž Göteborgu byly určeny pro výběr SCM MSK a HO pod vedením Mirka a Filipa Hadačových. Ambasadory na této akci byli naši známí reprezentanti Vojta Král a Denisa Kosová. V nabitém programu všichni mladí závodníci získali nové a cenné nejen orienťácké zkušenosti.

To v Bosně a Hercegovině, konkrétně v olympijském Sarajevu a Igmanu, se v posledním srpnovém víkendu konalo Mistrovství a vetraniáda v OB pro jižní a východní Evropu „SEEOC 2023“ - účast přes 500 závodníků. A na doprovodných závodech „Sarajevo Open 2023“ s účastí 183 závodníků ze 14 zemí jsme měli dvě zástupkyně v kat. W21A. Ve sprintu, longu a  2x v middlu Romča celkově obsadila 5. místo, Klára se umístila na 3. příčce. Šikovné a odvážné holky!

Jedny z posledních domácích vícedenních závodů byly „Pěkné prázdniny v Českém ráji“. O tyto závody je každoročně velký zájem (účast je limitována na 1500 startujících) a přihlášky bývají vyčerpány během ¼ hodiny po zveřejnění. V dresu ZLH se zúčastnil Standa. Ve skalnatém terénu měl ve své kategorii 12 soupeřů a celkově obsadil 6. příčku.

No a v posledním prázdninovém víkendu  proběhnou ještě dva vícedenní závody.  Na „Cenu východních Čech“ jsou přihlášeni všichni Zatloukalovi a na „Interkompasu“ v atraktivním prostoru České Kanady startují Mrkvicovi. To už ale bude září a pozor - na sobotu 2. září už máme v závodním kalendáři oblastní ŽC.