Druhý zářijový víkend

publikováno 10.09.2023

Nový školní rok byl úspěšně zahájen a hned po jeho prvním týdnu byly na programu závody žebříčku B i A.

Na celostátním žebříčku A, pořádaném oddílem SHK v Hoděšovicích u motorestu Koliba, jsme mezi 800 startujícími měli Vaška, který závodí v silně obsazené kategorii H16A (38 závodníků). V celkem rovinatém terénu na mapách Koliba a Hoděšovice v sobotu na krátké trati (4,1 km/30m) doběhl na 27. místě, v neděli na klasice (8,8 km/140m) obsadil 30. příčku

Závody žebříčku B-Morava pořádaly oddíly AOV a LOV v Píšti na Prajzske (Hlučínsku). Cca 500 závodníků všech věkových kategorií běželo v sobotu klasiku a v neděli pak krátkou trať.  Na sobotní klasice v D70B Keša 2., H75B Mirek 3. a Standa 4. Na nedělní krátké trati Keša opět 2. místo, Standa 2., Mirek 4. a v H12C Honzík 5.

Výše uvedenými závody v Píšti byl ukončen celoroční 6dílný žebříček B – Morava. Konečné umístění našich borců (zapojili se vlastně jen nejstarší veteráni): D70B Keša 1. místo, H75B Standa 3., Baboš 4. a Mirek 5. místo. Paráda!