První závody podzimu

publikováno 24.09.2023

V sobotu 23. září dopoledne nám začal astronomický podzim a v závodním kalendáři jsme měli na tento den 15. závod celoročního žebříčku C. Konkrétně to byl závod na klasické trati, společný pro Valašskou, Moravskoslezskou a Hanáckou oblast. Závod pořádal oddíl SKM ve Zdislavicích a probíhal v kopcovitém terénu na okraji Litenčické pahorkatiny, rozkládající se mezi Slavkovem a Kroměříží. Naše účast byla poměrně slabá – startovali jen 4 Zlatohorci. Na stupně vítězů dosáhl v H75 Standa 3./8, v H12 Honzík 11./28, H45 Tomáš 17./37 a své schopnosti si po delší odmlce ověřila Radka v příchozích (7./36). Jistě dobrá prověrka před blížícím se MČR štafet a klubů ;-).

Celostátní žebříček A měl na programu „tradiční podzimní trojkombinaci“. V sobotu dopoledne to byl sprint přímo v Brně - u Mendlova náměstí a pod Žlutým kopcem. V kategorii H16 bojoval Vašek a v konkurenci 64 mladších dorostenců obsadil 48. příčku. V sobotu odpoledne a v neděli se pak u motokrosového centra ve Vranově běželo 3. a 4. kolo Českého poháru štafet. V kategorii H18 Vašek běžel v sobotu 2., v neděli 1. úsek štafety UOL a vybojovali 33., resp. 44. místo, když v této kategorii soupeřilo 61 štafet.