Krátká trať u Františka, sprinty na opavské psychině

publikováno 01.10.2023

V sobotu 30. září nás čekalo 16. kolo celoročního žebříčku C, kterým byl závod na krátké trati, pořádaný oddílem PTE. V kopcovitém, dobře průběžném lese s poměrně hustou sítí komunikací mezi Ptenským Dvorkem a Suchdolem se běželo na mapě „U Františka“. Závod byl společný pro Hanáckou a Valašskou oblast a naše účast byla opět nevýrazná – zapojilo se 5 Zlatohoráků v těch nejmladších a nejstarších kategoriích. Na stupně vítězů se probojovali v D65 Keša a v H75 Baboš – 3. místo, v H12 Honzík – 6. místo, Mirek v H75 obsadil 7. příčku. HDR velmi dobře (3. nejlepší čas) absolvoval Víťa.

Celostátní soutěže měly na programu MČR ve sprintu a sprintových štafetách v Opavě, v areálech Slezské a Psychiatrické nemocnice. Skutečně pěkná lokalita s množstvím budov, parkem s udržovanou zelení, s velkým množstvím oddělujících zdí, zídek a plotů a navíc s hustou sítí spojovacích cest, chodníků a pěšinek. V sobotu v kategorii H16 bojoval Vašek v konkurenci 50 mladších dorostenců  a obsadil 31. příčku. V doprovodném veřejném závodě Petr v kat. H35 zvítězil. V neděli Vašek na 2. úseku štafety UOL1 pomohl svému týmu DH18 vybojovat 21. místo (v této kategorii soupeřilo 49 čtyřčlenných smíšených štafet).