Celostátní štafety a kluby

publikováno 15.10.2023

Na polovinu října připadl vrchol orienťácké sezóny v týmových soutěžích. Poblíž obce  Krouna, v severní části Žďárských vrchů, oddíl LPU byl pořadatelem Mistrovství a Veteraniády ČR štafet a klubů, plus Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva. Pro tyto mistrovské soutěže jsme měli možnost zaangažovat téměř všechny členy našeho oddílu.

Na Mistrovství ČR štafet a klubů nás zastupoval dorostenec Vašek, který letos hostoval v týmu UOL. Jeho dorostenecká štafeta H18 nedopatřením do závodu přihlášena nebyla, tak si Vašek v sobotu zaběhl jen mimo soutěž. V mistrovství klubových výběrů 7členná smíšená štafeta UOL  v kat. DH18 obsadila 22. příčku v konkurenci 43 štafet.

Na Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva dostal příležitost Hanáckou oblast reprezentovat Honzík. V sobotu startoval ve štafetě HAN1 v kategorii H12 a jeho štafeta nebyla hodnocena (chybné ražení na 2. úseku), přičemž Honzík na svém úseku měl 7. nejlepší čas. V neděli pak jeho 8členný tým HAN1 žactva DH14 vybojoval v konkurenci 35 štafet pěkné 10. místo (Honzík na svém úseku měl 5. nejlepší čas).

Nejpočetnější zastoupení jsme měli na Veteraniádě ČR štafet a klubů.

Pro sobotní závod oddílových štafet jsme postavili 1 štafetu žen a 2 štafety mužů. V kategorii D135 ve štafetě ZLH běžely Radka, Keša a Saša, bohužel jedno špatné ražení je vyřadilo z hodnocení. Mladší veteráni H135 Tomis, Tom a Roman vybojovali solidní 71. místo z 84 štafet. Starší veteráni H195 Baboš, Standa a Petr se umístili na pěkném 12. místě z 25 štafet. Nejvýrazněji se tedy prosadili právě tito muži. Asi nejsilnější zážitek ze štafet měl Tomáš, když Vrchlabí přihlásilo v kat. H135 dvě štafety a tak na prvním úseku s Tomášem běželi Hanč (VRL2) a Vrbata (VRL1).

V nedělním závodě smíšených klubových štafet jsme nominovali 2 družstva. Mezi mladšími veterány v kategorii DH225 nastoupili Petr, Saša, Tomis, Radka a Roman a v konkurenci 77 týmů vybojovali 45. příčku a získali tak poměrně dost cenných skalpů. V souboji nejstarších veteránů DH325 naše štafeta Baboš, Keša, Mirek, Eva a Tom mezi 14 družstvy dokončila na 11. místě. Umístění obou našich družstev je tedy velmi příznivé.

Nejlepší výsledky v průběhu obou dnů prokázali Honzík a Petr, ostatní mohli být spokojeni alespoň s jedením z absolvovaných závodů. Celá naše výprava si pak z této celorepublikové akce odvezla pěkné zážitky z lesa i celého společného setkání. Celkově naše vystoupení na výše uvedené vrcholové akci je možno hodnotit velmi pozitivně, jako úspěšnou reprezentaci TJ Zlaté Hory.