Jak si letos vedla naše mládež

publikováno 01.11.2023

Pojďme si shrnout letošní běžeckou sezónu našich nejmladších.

Žactvo:

Letos jednoznačně nejúspěšnějším žákem je Honzík. V kategorii H12 v jarním ŽC vybojoval 2. místo a řekl si tím o licenci B, v podzimní části ŽC to znovu svým 2. místem potvrdil. Na Mistrovství HO na krátké trati vybojoval zlatou, na klasice stříbrnou a ve sprintu bramborovou medaili. Na Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva startoval ve štafetě HAN1, jeho osmičlenná smíšená štafeta obsadila 10. místo a Honzík na svém úseku běžel 5. nejlepší čas. Svůj první velký úspěch zaznamenal také na mezinárodních závodech. V Dolomitech, na  závodech „5 days Italy v kategorii H12 si vyběhl 3. místo.

Na jaře jednoho a na podzim dvou závodů ŽC se zúčastnila Stázka, ale to se samozřejmě nemohlo nijak projevit v jejím výraznějším bodovém hodnocení.

V kategorii HDR se čím dál lépe umísťoval Víťa. M., ale na žákovskou kategorii má stále ještě čas, stejně jako občasně závodící Víťa Z., Péťa a Kuba.

Dorost:

V kategorii mladšího dorostu na celostátní úrovni soutěžil Vašek. Žebříček A měl 10 závodů, v kategorii H16 bylo hodnoceno 38 dorostenců a Vašek v konečném pořadí obsadil 31. příčku. Jako jediný z oddílu se kvalifikoval na Mistrovství ČR, kde ve sprintu obsadil 31. místo, na krátké a klasické trati si v kvalifikaci vyběhl skupinu C a zde dosáhl na 11., resp. 27. místo. Připomenout ale musíme také jeho úspěšnou reprezentaci Olomouckého kraje na Zimní olympiádě dětí a mládeže 2023 v lyžařském OB. V příštím roce bude v kategorii H16 druhým rokem, takže se dá očekávat jeho další výkonnostní růst.

Agáta sice vyměnila orientační běh za biatlon, přesto a právě proto rádi vyzvedneme její letošní úspěch na MČR v letním biatlonu, kde v kategorii dorostu v jednotlivcích získala stříbrnou a ve smíšených štafetách zlatou medaili.