Krátká PTE, klasika BBM, sprint OOP a noční HAV

publikováno 07.04.2024

První dubnovou sobotu pokračoval seriál oblastních závodů žebříčku C. A vypadá to, že letos zřejmě budeme muset sledovat minimálně tři ze čtyř oblastí na Moravě a ve Slezsku ;-).

Hanácká oblast měla na programu 3. závod ŽC na krátké trati. Centrem závodu byla osada Pohodlí u Ptení, na jižním okraji závodní mapy „U Františka“. Na podzim loňského roku se na stejnojmenné mapě běžel ŽC také na krátké trati, ale v její severní části. Účast na závodech byla solidní – 360 startujících a my jsme zde měli 5 závodníků. V kopcovitém, dobře průběžném lese s poměrně hustou sítí komunikací si nejlépe vedl Petr - v H35 zvítězil. Umístění ostatních našich závodníků: H14 Honzík 4., H55 Tomáš 12., D21 Hana 18., D45 Eva 26.

Jihomoravská oblast měla v kalendáři úvodní závod „Jihomoravské ligy 2024“ v Radostiicích, na okraji přírodního parku Bobrava. Oblastní závod na klasické trati pořádal oddíl BBM pro 401 závodníků a ve startovním poli jsme měli 3 naše zástupce. Trať D21 na mapě „Sedm zlatých podkov“ naše děvčata  dobře prověřila (7,4 km a převýšení 300 m), ale v souboji se čtyřmi ženami s licencí R nebo E moc šancí neměly – Romča 7. a  Klára 9. místo.  Pavel si zvolil kat. P a běžel velmi dobře.

Moravskoslezská oblast také teprve zahajovala svůj celoroční žebříček a to mistrovstvím oblasti ve sprintu. Město Opava letos slaví 800 let od vydání dekretu Přemysla Otakara I., který poprvé mluví o Opavě jako městu. Proto také závodní mapa centra města, kde mistrovství probíhalo, nese název „Opava 800 let“. Pořadatelský oddíl OOP pro stavbu tratí využil našeho Tomáše (R2) a příležitost zaběhnout si v domácím prostředí si nedal ujít Standa. Nejstarší veteráni obecně sprintové závody moc nemusí, v kategorii H75 byli jen 3 a proto bylo skoro povinností zvítězit.

Moravskoslezská oblast zařadila na sobotu ještě jeden závod a to mistrovství MSK v nočním OB. To pořádal oddíl HAV v Petřvaldu na mapě „Špinka 2024“. Na noční výpravu do rovinatého smíšeného lesa s několika údolíčky se vydali Tomáš a Standa. V kategorii H45 běželo 12 mužů a Tomáš si doběhl pro 8. místo, v H75 soupeřili dva nejstarší veteráni a Standa skončil na pěkném 2. místě.