Originál kolekce na Zoot.cz

Vašek v družstvu TSM OLK+MSK

publikováno 08.04.2024

V závěru prvního dubnového týdne v Maďarsku, cca 50 km západně od Budapešti, se konal Středoevropský pohár dorostu v orientačním běhu „CEYOC 2024“. Na startu se sešli závodníci 9 zemí. Některé vyslaly výběr dorostu, za ČR startovali závodníci šesti TSM. Mezi nimi TSM OLK+MSK a v něm náš Vašek.

Program byl zahájen v pátek štafetami, které se běžely v kopcovitém terénu v pohoří Vértes. České týmy si vedly velmi dobře, patřilo jim vítězství v kategoriích W16, W18 a M18, pouze v M16 skončila česká štafeta druhá. Štafeta našeho TSM v kat. M16 doběhla na 8. místě ze 17 štafet.

Tratě sobotní klasiky vedly v listnatém, dobře průběžném lese s mnoha kameny a strmými údolími. V kategorii M16 soupeřilo 73 dorostenců. Vašek při postupu na k1 sice odběhl o 90 stupňů jinam, ale přišel na to, nepropadl panice a nakonec se umístil na 39. místě. Vzal si k srdci slova trenéra, že „když na klasice zazmatkujete na jedničku, netřeba se z toho hroutit, klasika se nevyhrává na jedničce, ale až v cíli“. Dobrá zkušenost nejen pro něj.

Pořad CEYOC završila závěrečná krátká trať. Vašek stejně jako ve štafetách běžel výborně a na této trati obsadil 26. příčku. Blahopřejeme.