Mistrovství ČR v nočním, HO ve sprintu, MSK na krátké

publikováno 14.04.2024

Druhý dubnový víkend byl rezervován pro mistrovské závody jednotlivých oblastí a mistrovství ČR v nočním OB. Dával tedy volbu, kam si zajet zazávodit o mistrovské medaile, ale po pravdě, moc našich závodníků toho nevyužilo.

Celostátní soutěže byly v sobotu večer zahájeny Mistrovstvím ČR v nočním OB. Pořadatelem byl oddíl MOV v Petřvaldu. Přihlásilo se 526 závodníků kategorií D/H 16 až D60, resp. H85. Na mapě „Panský les“ v kat. H16 mezi 59 dorostenci v našich barvách bojoval Vašek. Na trati 7,2 km a převýšení 270 m se 17 kontrolami běžel výborně a obsadil pěkné 18. místo (mezi desítkou kamarádů z HO a MSK skončil třetí). V H50 na mapě „Salajka“ (6,2km/185m) běželo 20 borců a Tomáš vybojoval 17. příčku.

V neděli stejný oddíl pořádal první kolo žebříčku A, závod na krátké trati. Stejné centrum jako noční, ale mapa „Eldorádo“. Oproti nočnímu závodu už bylo možno více vnímat velmi členitý terén s řadou rozvětvených podmáčených údolí, v části prostoru rekultivované haldy se strmými svahy, pozůstatky důlních vleček, převažující listnatý porost s občasným podrostem různé výšky a prostupností. V kategorii H16A soupeřilo 46 mladších dorostenců a Vašek doběhl na 34. místě.

Souběžně se ve stejném prostoru konalo i Mistrovství MSK na krátké trati. V kategorii H75 osmička nejstarších veteránů běžela na mapě Gurňák. Standa si vybojoval 3. místo, Mirek doběhl šestý.

Hanácká oblast měla v sobotu na programu mistrovské sprinterské závody, pořádané oddílem SSU s centrem v Šumperku na ZŠ Sluneční. Dopolední Mistrovství HO ve sprintu se běželo na mapě „Sídliště Prievidzská“. Od nás startovali jen Honzík v kat. H14 a obsadil 8. místo. Víťa si zasprintoval v HDR.

Odpolední Mistrovství HO sprintových štafet probíhalo na mapě „ZŠ Sluneční“. Honzík běžel v DH14 na 2. úseku za PLU (vybíhal i doběhl na 4. místě), bohužel jeho štafeta byla na 4. úseku diskvalifikována, stejně jako celkem 7 z devíti štafet v této kategorii. Radka si zaběhla 1. úsek štafety UOL2 v kategorii DH40 a rozeběhla ji na pěkném 5. místě, na kterém štafeta nakonec i skončila.