Middle a štafety pod Spáleným kopcem u Plumlova

publikováno 21.04.2024

Závěr druhé dekády dubna v ČR patřil opět oblastním závodům.

Hanácká oblast pořádala Mistrovství HO na krátké trati. Pořadatelský oddíl PLU zvolil pro centrum závodu fotbalové hřiště v Alojzově. Závodní tratě byly na mapě „Spálený“ v porostově pestrém, mírně kopcovitém lese s vrcholem Spálený kopec a v sezónním podrostu bylo třeba hledat především rýhy, jámy a prohlubně. Naše výprava opět nebyla velká, pouze 3 generace Mrkviců a Standa. V chladném počasí s bohatými dešťovými přeháňkami si nejlépe vedli v H35 Petr 1./21 a Standa 2./7, těsně pod bednou zůstali v H14 Honzík a v H16 Vašek (oba 4. místo), H75 Mirek 6., v HDR velmi dobře běžel Víťa a Keša bohužel měla jedno špatné ražení.

Odpoledne se ještě uskutečnilo M-HO štafet. Letos to u nás na oddílové štafety moc nevypadá (snad se ale zmobilizujeme na M-ČR štafet a klubů počátkem října na Slovácku) a tak hoši Mrkvicovi hostovali ve štafetách UOL, resp. KSU. Petr v H40 byl finišmanem štafety UOL1 a vytáhl ji na 1. místo, Vašek v H18 na 2. úseku štafetě UOL pomohl k zisku stříbrných medailí, Honzík v H14 na 3. úseku dotáhl štafetu KSU pro bronz

.

V Jihomoravské oblasti se konal oblastní závod ŽC na krátké trati. Oddíl TBM jej pořádal ve Vranově na mapě „Pramen Ponávky“. Ve fyzicky náročném kopcovitém terénu Pavel si opět vybral kategorii P a s mapou i terénem se popasoval velmi dobře (mezi 29 péčkaři byl nejrychlejší). Asi už by to chtělo zkusit i soutěžní kategorii.

Kromě moravskoslezských oblastí bude potřeba sledovat i co se děje v Polsku, jelikož tam se Tomáš letos rozhodl závodit v barvách „LKS Górzanka Nawojowa Góra“ (aby v Polsku měl domácí klubovou příslušnost). Tento víkend se tedy na polské straně Krkonoš konaly „Klubowe mistrzostwa Polski w sprinterskim, klasycznym i sztafetowym Biegu na Orientację“ a Tomáš startoval v kategorii M50. Na pátečním sprintu v Jelenia Góra – Cieplice Śląskie – Zdrój, v městské zástavbě a přilehlém lázeňském parku, měl konkurenci 49 vrstevníků a doběhl na solidním 20. místě. Sobotní klasika a nedělní štafety probíhaly v horském terénu s centrem v Borowici, 7 km vzdušnou čarou od Sněžky, v nadmořské výšce 400 až 700m a navíc do Krkonoš se o víkendu vrátila zima a sníh. Parametry tratí byly výživné – klasika pro M50 délka 6,1 km a převýšení 360 m. Tomáš se v první polovině poměrně dost trápil a nakonec obsadil 34. příčku. Ve štafetách Górzanka nasadila 2 štafety v H175, Tomáš běžel 3. úsek GNG2. Celá štafeta běžela výborně, bohužel 2. úsek neorazil sběrku, takže MP. To zamrzí. Tož tedy někdy příště.

Pozor: začátkem května jsou béčkové a céčkové závody 40 km od ZLH v Nových Heřmínovech (pořádá VRB). Přihlášky na tyto závody do pondělí 22. dubna!