Originál kolekce na Zoot.cz

7. závod HŽJ & 2. závod ŽB - KOB Konice

publikováno 17.05.2009 (aktualizováno 11.06.2009)

Letošní "Konický kotár" proběhl v sobotu 16.5. v blízkosti obce Pohora jako 7. závod našeho oblastního žebříčku a zároveň jako 2. závod Moravskoslezského žebříčku B. Prostor byl velmi zajímavý tím, že se v něm loni běžel závod Mistrovství světa - finále longu. Pro "béčka" dokonce pořadatelé připravili bonbónek, závodníci hlavních kategorií H21B a D21B měli několik postupů stejných jako finalisté MS.

Závod byl vypsán jako long (klasická trať) a měl odpovídající parametry - velmi málo kontrol a tudíž velmi dlouhé postupy, vždy s několika volbami. Běh lesem byl fyzicky velmi náročný - velká převýšení a těžký mokrý terén. Téměř vždy se ale dala najít nějaká obíhačka po cestě (já jsem běžel po cestách asi 90% délky tratě).

Výsledkově se nám tentokrát příliš nedařilo.

Prostor loňského MS využijí pořadatelé z Konice letos ještě jednou, na začátku července opět v obci Pohora uspořádají třídenní Cenu střední Moravy.