Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Volejbal - o akcích

Bojkovice - kvalifikace na republikové finále

publikováno 04.06.2009 (aktualizováno 09.06.2009)

Ve čtvrtek 4.6.2009 jsme v 5 hodin vyrazili na Slovácko, na republikovou kvalifikaci. Pohled do mapy vypadal docela strašidelně, ale tak, jak to znají třeba orienťáci, realita (a kvalita cest) je taková, že nejhorší je cesta do Olomouce. Pak už je to všude kousek a po různých rychlostních silnicích a obchvatech obcí to docela utíká. V Bojkovicích jsme tak byli (i s technickou přestávkou) v pohodě před devátou hodinou.

Po prezentaci a zahájení turnaje se začalo v 9:30 na dvou hřištích hrát. Na jednom hráli chlapci: Ruda nad Moravou, Odry a Uherský Brod, na druhém děvčata.

Výsledky: Bílovec - Bojkovice 2:0 (11, 9), Bílovec - Zlaté Hory 2:0 (10, 8), Bojkovice - Zlaté Hory 2:0 (14, 23)

1. Bílovec 2 2 0 4:0 100:38 4
2. Bojkovice 2 1 1 2:2 70:87 3
3. Zlaté Hory 2 0 2 0:4 55:100 2

My jsme měli v prvním kole volno a pilně jsme sledovali soupeřky. Při rozcvičování vypadaly Bojkovice dobře a Bílovec velmi dobře. Při samotné hře mi pak tým z Bílovce strašně moc připomínal sovětskou Sbornou komandu. Tříčlenný sbor trenérů, na počátku tým poněkud v křeči (za stavu 2:5 cholerický trenér málem vyletěl z kůže), později téměř bezchybně šlapající mašina. Přestože naše holky v průběhu zápasu začaly fandit Bojkovicím, domácí tým byl hodně bez pohybu a odevzdaný.

Náš zápas s Bílovcem byl hodně podobný, naše holky nebyly tak pasivní jako Bojkovice, ale nakonec dostaly naloženo úplně stejně. O postupujícím na republiku bylo tedy naprosto jednoznačně rozhodnuto a holky aspoň na vlastní oči viděly, že naše pojetí volejbalu má k opravdovému soutěžnímu hodně daleko. A taky, že ke kvalitní hře (a výsledkům) se skutečně dá dostat jedině nekonečným drilem pod autoritativním vedením.

Zápas s Bojkovicemi o druhé místo byl tedy naprosto otevřený a zdálo se, že domácí budou o něco nebezpečnější v útoku, naopak naší devizou by měla být bojovnost. Podařilo se nám opravdu dobře nažhavit na poslední zápas na základní škole a do zápasu jsme šli s jasnou touhou po vítězství. Tím víc jsem se divil dění na hřišti - totální rozvrat, míče padající mezi tři lidi, neustálé obrovské zmatky v postavení, jednou dokonce odpískaná chyba. A veškerou energii, se kterou jsme do zápasu nastoupili, jsme "nádherně" obrátili sami proti sobě. A příčina? Naprosto banální. Kapitánka na poslední chvíli bez mého vědomí provedla (zdánlivě) malou změnu v osvědčeném rozestavení - navzájem prohodila obě nahrávačky. A tohleto bohužel všechny hráčky nepobraly, asi neustále podvědomě hledaly své stabilní "sousedky" a konečný výsledek setu byl pro nás ještě milosrdný - prohrávali jsme už 8:24. Pro druhý set se nám podařilo navzájem se srovnat a nakonec to byl v celém turnaji jediný vyrovnaný souboj. Většinou jsme vedli, naposledy snad ještě 23:22, ale koncovku sehrál náš soupeř lépe a na nás tedy zbylo třetí místo.

V turnaji nás reprezentovala stejná sedmička jako na "kraji": Katka Andrušíková, Katka Babjáková, Tereza Dvořáková, Vlaďka Hlobílková, Tereza Kalašová, Marie MastnáSimona Motyková. Samotný postup na kvalifikaci byl pro nás opravdu historickým úspěchem, ale ztracené druhé místo trochu mrzí.

Turnaj chlapců také vyhrál zástupce Moravskoslezského kraje, před reprezentanty kraje Zlínského a Olomouckého.

Celá akce skončila už před 13. hodinou, takže doma jsme byli už asi o půl páté.

« 12 / 2018 »