Grand Prix Silesia - POBO Opava

publikováno 14.07.2009 (aktualizováno 15.07.2009)

Ve dnech 10.-12.7. se závodilo v okolí Hradce nad Moravicí.

Zlatohoráci vyslali výpravu téměř stejně početnou jako na Cenu střední Moravy - tentokrát 5 "kmenových" a 2 hosté. A i celkový počet závodníků byl (pro mě) překvapivě podobný. Grand Prix Silesia patřívala mezi velké závody, ale jednak je docela drahá (startovné, parkovné, ..., dokonce i školka) jednak je krásný prostor kolem hradeckého zámku už dost orienťácky "vytěžený". Zkrátka, většina závodníků byla z domácí Slezské oblasti a jejich celkový počet byl cca 360. Shromaždiště pod zámkem u hotelu Bellaria ale bylo velmi solidní, v lese všechno sedělo a závody byly celkově pěkné.

Program závodů byl poměrně náročný. V pátek odpoledne se běžel "jenom" middle (ale start a cíl byly 2,5 km od shromaždiště, nad zámeckým parkem). Na sobotní dopoledne se karavana závodníků přesunula k Lesním Albrechticím na další middle, odpoledne se v zámeckém parku běžel sprint se seběhem do shromaždiště. A v neděli dopoledne se končilo longem, taktéž s cílem ve shromaždišti. Celkem tedy 4 závody v kopcovitém terénu s podrostem během necelých 48 hodin.

Neobvyklý byl způsob hodnocení závodníků. Nesčítaly se časy a tudíž se ani nevybíhalo do poslední etapy handicapově. Výkony v jednotlivých etapách byly bodovány jako v žebříčku a každému závodníkovi se započítávaly jeho tři nejlepší bodové výkony.

A jak dopadli zlatohoráci tentokrát? Docela úspěšně.

V kategorii D10 závodily čtyři holky ze tří různých států a mezi nimi skončila Tereza Novotná na 1. místě (umístění v etapách: 1., 2., 1., 2.).

Mezi mladšími žačkami, v kategorii D12 závodila Klára Novotná. Mezi sedmi závodnicemi skončila na 3. místě (2., 4., 3., 5.).

V kategorii D50 závodilo 6 žen a Hana Pavlíková obsadila 2. místo (2., 2., 2., 2.).

Do kategorie H14 se přihlásilo 12 závodníků. Marek Pavlík skončil na 6. místě (6., 8., 7., 5.).

A v kategorii H40 závodil Pavel Kopilčák. Mezi 13 závodníky obsadil 12. místo (9., 10., DISK, DNS).

Na stránkách závodů si můžete prostudovat kompletní výsledky.  Výsledky našich dvou hostů najdete v kategoriích TD (turistická delší) a TK (turistická kratší).