Úvod » Pel-mel

Ještě jedno prázdninové okénko

publikováno 02.08.2009 (aktualizováno 04.08.2009)

Sice není za námi žádná akce, která by si zasloužila samostatný článek, ale přesto, každý den sem naklikne pár lidí, kteří si chtějí něco nového přečíst.

Takže, předkládám pár vzájemně nesouvisejících odstavců, snad si každý najde něco, co jej zajímá. Pro snadnější orientaci opět dodržím barevné rozlišení - orientační běh, volejbal.

Nejdříve pár drobných změn na stránkách, a sice v Kategoriích článků - levý sloupec. Malinko jsem změnil pořadí a zavedl jsem kategorii Pel-mel. Tam se kromě článků ze zrušené kategorie O stránkách budou ukládat články, které jsou obtížně zařaditelné do některé z dosud nabízených kategorií (např. tento článek).

A teď chronologicky:

Nejprve ještě návrat k jarní sezóně a jednomu z našich "přespolních" závodníků. Roman Moskva běžel kromě tří závodů Hanácké oblasti také 4 závody Východočeské oblasti. Ve dvou oblastních žebříčcích současně nemůže být hodnocen, ale jako závodník v hlavní mužské kategorii H21 je hodnocen v celostátním žebříčku – rankingu. Tam mu momentálně patří solidní 369. místo. (Celkem je v mužském rankingu hodnocena zhruba tisícovka závodníků.)

Minulý týden proběhly vrbenské závod 3 dny OB Ludvíkov. Na těchto „mikrozávodech“ bylo asi 200 lidí, v kategorii H21B byl Roman Moskva z dvanácti startujících a šesti doběhnuvších závodníků na 4. místě. Zbytek rodiny bojoval pod jedním jménem v kategorii příchozích.

Tento týden probíhalo v Chebu M ČR v silniční cyklistice mládeže. Včerejší závod jednotlivců v kategorii kadetů vyhrál Tanas Markos a získal tak trikot Mistra České republiky. Sice už rok studuje na SG ve Vrbně a za Vrbno pochopitelně závodí, ale pořád je to zlatohorák a někteří si možná vzpomenou, jak to před pár lety zkoušel u nás v oddíle. Za všechny orienťáky blahopřeju.

Volejbaloví dorostenci i odrostenci, kteří běžně trénují v tělocvičně v pondělí od 20 hodin, se v letních měsících scházejí v pondělí a ve čtvrtek v 19 hodin na "školňáku". Kdo jste se o tom dověděli až teď, přijďte.

Od středy do neděle pořádá OK Nový Bor pětidenní závody Bohemia 2009. Závody to budou velké (asi 1500 závodníků), zajímavostí je, že v kategorii H21B poběží lyžařští reprezentanti Lukáš Bauer, Martin Jakš a Milan Šperl.

Sobotní Swatch "Zlaté dny" BEACH připravujeme, už máme ceny od NextVision (opět pěkné a hodnotné Swatch, Ryor, Adidas), zatím se přihlásily dvě dvojice z Černé Vody, šest párů z Nysy a dva ze Zlatých Hor.

Dvě aktuality z připravovaného turnaje ABSOLUT MIX "O pohár starosty města": odhlásili se Exmendels a mezi přihlášenými je nahrazuje Rybářství Nýznerov, tým přihlášený jako Maxim změnil svůj název na tradiční, Kaliči.

A na závěr ještě z jiného soudku – "velký" volejbal v blízkém okolí. Někteří ze zlatohorských volejbalistů se párkrát byli podívat v Nyse, jak to vypadá, když se to umí. Mnozí také vědí, že klub AZS Nysa sestoupil před čtyřmi lety z polské Extraligy a plácal se v 1. lize. Letos klub dokonce sestoupil až do 2. ligy a několik dní to vypadalo na úplný konec soutěžního volejbalu v Nyse. Ale podařilo se sesadit neschopné vedení a klub se ambiciózně chystal na novou sezónu s cílem postoupit do 1. ligy. A před pár dny byly kvůli dluhům vyřazeny z 1. ligy dva týmy a na místo jednoho z nich se do 1. ligy administrativně vrací AZS Nysa. Takže, šanci vidět 25 km od Zlatých Hor pořádný volejbal, stále máme.

4.8.2009

PS: Mezi dlouho neposlouchanými hudebními cédéčky jsem našel cédéčko označené OB - ZLH, Průřez akcí 2003-2006. Takže se můžete těšit na 10 - 12 historických fotogalerií. Zatím jsem jich dal do kupy 5: 05/2003, 11/2003, 12/2003, 03/2004, 04/2004.

« 04 / 2019 »