M ČR oblastních žákovských výběrů ...

publikováno 07.10.2009 (aktualizováno 11.10.2009)

... a taky o dalších Mistrovstvích ČR a výsledcích našich odchovanců

Víkend 3.-4.10. byl posledním letošním mistrovským víkendem. Sportcentrum Jičín uspořádalo v sobotu Mistrovství a veteraniádu České republiky štafet a v neděli Mistrovství a veteraniádu České republiky klubů. V rámci nedělního závodu také tradičně proběhlo Mistrovství České republiky oblastních žákovských výběrů.

Účast v týmu Hanácké oblasti si pro tento víkend vybojovala mladší žákyně Klára Novotná. Mladí Hanáci a Hanačky nejdříve startovali v sobotním veřejném závodě žákovských štafet. V tomto závodě šlo mj. o to, kterých 8 závodníků poběží v neděli v A týmu, kterých 8 poběží v B týmu, a kteří 2 zůstanou náhradníky (viz předchozí článek). Klára zaběhla (s několika drobnými chybkami) svůj standart a jako nejmladší z družstva potvrdila svou nominaci do "béčka". Se svou štafetou skončila mezi 29 štafetami na 14. místě.

Nedělní závod (pro žáky asi nejdůležitější z celé sezóny) pro Hanáky bohužel vůbec nedopadl dobře - výsledky. "Béčko" se mělo mezi 18 týmy hlavně otrkat, "áčko" mělo útočit na umístění do 6. místa. Většina členů "áčka" se nevyhnula chybám a družstvo nakonec doběhlo na 11. místě, přičemž na kýžené 6. místo ztratilo asi 16 minut (průměrně tedy 2 minuty na každý úsek). "Béčko" běželo nevyrovnaně a již od 2. úseku se pohybovalo na posledním místě (výrazně chybovala také Klára, která se atmosférou nechala strhnout k riskantnímu postupu a 10 minut bloudila v hustníku) a k dovršení všeho, závodník běžící poslední úsek, namísto své předposlední kontroly orazil kontrolu jinou a družstvo tak bylo diskvalifikováno. Výsledné dojmy však zdaleka nejsou jen negativní, většina týmu je velmi snaživá, což dává dobrou perspektivu do budoucna (viz hodnocení vedoucích žákovského výběru).

A teď tedy ještě k ostatním letošním mistrovstvím. O opravdové mistrovské medaile se vždy závodí v kategoriích dorostu a v hlavních kategoriích dospělých a na tyto závody je nutné se nejdříve kvalifikovat. Souběžně pořádané závody ve veteránských  kategoriích - veteraniády - také mají svůj punc a kvalitu, ale neudělují se v nich mistrovské tituly a účast v nich není nijak omezena.

Protože v našem oddíle jsou téměř výhradně žáci a veteráni, v závodech Mistrovství ČR nestartujeme a v průběhu sezóny jsem o nich neinformoval.

Nejprve se běželo M ČR na dlouhé trati, které dne 25.4.2009 pořádal SK Chrast. Z našeho oddílu se veteraniády nikdo nezúčastnil.

Dále následovalo 1.5.2009 M ČR v nočním OB, jehož pořadatelem byl MLOK Mariánské Lázně. Pochopitelně opět bez naší účasti.

Další dva mistrovské závody uspořádala OK Lokomotiva Pardubice. 19.6.2009 to bylo M ČR ve sprintu. Za Zlaté Hory nestartoval nikdo, ale mezi 40 starších dorostenců v kategorii H18 se kvalifikoval Marek Strečko, momentálně běhající za klub Magnus Orienteering. V závodě obsadil 25. místo. 20.-21.6.2009 se konalo M ČR na krátké trati - v sobotu kvalifikace, v neděli finále. V tomto závodě měl v kategorii H18 právo startu další zlatohorák v barvách Magnus Orienteering, Milan Seitler. Z 54 závodníků se ze sobotní kvalifikace probojovalo 18 do nedělního finále A, 18 do finále B (mezi nimi Marek) a 18 nastoupilo v neděli do finále C. Marek Strečko obsadil konečné 21. místo a Milan Seitler 44. místo - výsledky.

M ČR na klasické trati uspořádal SK Žabovřesky Brno ve dnech 19.-20.9.2009. Opět se zúčastnila dvojice dorostenců - našich odchovanců a tentokrát také dvojice veteránů. Starších dorostenců s právem startu se zúčastnilo 67. Marek si v sobotu vybojoval účast v nedělním B finále, Milan běžel C finále. A konečné umístění? Marek Strečko 32. místo, Milan Seitler 42. místo. Veteraniádu běželi Hana Pavlíková a Jiří Babák. V kategorii D50 nastoupilo 27 závodnic, Hana Pavlíková po neúspěšné kvalifikaci běžela B finále a v konečném pořadí byla hodnocena na 16. místě. V kategorii H60 se mezi 36 závodníky Jiří Babák o 9 sekund probojoval do finále A nakonec se umístil na 12. místě.

A jsme opět u posledního mistrovského víkendu - M ČR štafet a M ČR klubů. Tam se podařilo Markovi skvělé rozloučení s dorosteneckou kategorií. V sobotním závodě se A štafeta týmu Magnus Orienteering probojovala na stupně vítězů a ve složení Marek Strečko, Robert Barcík, Přemek Hnilica obsadila 3. místo. V štafetě C stejného týmu běžel Milan Seitler a se svými kolegy obsadil mezi 32 štafetami 16. místo. V nedělním závodě družstev (4 chlapci a 3 dívky) nastoupila mezi 24 týmy jedna štafeta Magnus Orienteering. Marek Strečko opět běžel první úsek a obsadil se svým týmem 5. místo.

« 03 / 2019 »
1819202122 23 24