Úvod » Volejbal - o akcích

2. kolo neoficiální okresní soutěže mixveteránů

publikováno 21.11.2009 (aktualizováno 18.01.2010)

Skupina A

Kůrovci - Hopíci 2:1 (24, -19, 6), Mikulovice - Bejvávalo 2:1 (-17, 24, 5), Mikulovice - Kůrovci 2:0 (7, 22), Hopíci - Bejvávalo 2:0 (14, 23), Bejvávalo - Kůrovci 2:0 (21, 20), Hopíci - Mikulovice 2:1 (18, -21, 9)

Skupina B

Zlaté Hory - Staré Město 2:1 (21, -23, 17), Pohoda - Staré Město 2:1 (-23, 18, 22), Zlaté Hory - Pohoda 3:0 (25, 21, 15)

1. TJ Zlaté Hory 2 2 0 5:1 150:124 5
2. Pohoda 2 1 1 2:4 134:142 2
3. Staré Město 2 0 2 2:4 128:146 2

1. TJ Zlaté Hory 9:3  286:251  9
2. Staré Město 2 7:5 274:259 7
3. Pohoda 4 2:10  242:292 2

Hrálo se v sobotu 21.11., opět v Jeseníku na "M-ku", naše skupina tentokrát hrála dopoledne. Naše sestava se moc nelišila od sestavy z 1. kola, tentokrát ale byly pouze dvě holky a sešli jsme se ve složení: Verča KotesováLucka Šajdáková, Miloš Adámek, Honza Dvořák, Tomáš Novotný, Pavol Petrek, Zdeny Trličík a Jarda Vojčák.

Dá se říci, že všechny sety v naší skupině (kromě úplně posledního) byly dost vyrovnané. My jsme určitě nejúdernější v útoku (taky jsme nejmladší - r. 60, 64, 65, 67, 70, 70, holky 92, 93). Ale zbytečně často si komplikujeme situaci špatnou hrou v poli a nepřesnostmi na smeči. A hlavně nemáme jako tým zautomatizované vykrývání zón a řešení herních situací. Takže úseky výborné hry prokládáme nesmyslnými výpadky. No, aspoň máme co zlepšovat.

Do prvního zápasu proti Starému Městu jsme nastoupili v sestavě Verča, Lucka, Miloš, Honza, Zdeny, Jarda - Tomáš (libero - kromě 1. setu, kdy jsem sháněl kraťasy namísto zapomenutých ). První a třetí set jsme ve svůj prospěch rozhodli až v koncovce, naopak ve druhém setu nám soupeř v závěru ujel na 20:24. Ještě jsme se stihli přiblížit na 23:24, ale to bylo bohužel vše.

V zápasu proti Pohodě jsem opět hrál na liberu, kde jsem střídal Zdenyho s Jardou, celý zápas (kromě koncovek 1. a 2. setu) hrál Paľo, Miloš s Honzou střídavě odpočívali. V prvních dvou setech jsme většinou vedli (někdy i dost výrazně), ale před koncovkou jsme svými chybami dostali soupeře do hry. V prvním setu jsme dokonce museli odvracet setbol. V průběhu třetího setu jsme měli tak velký náskok, že ani naše tradiční chyby v závěru nedaly soupeřům šanci.

Se svými výkony jsme tedy nemohli být 100% spokojeni, s výsledným bodovým ziskem samozřejmě spokojeni jsme. Navíc se vedoucí týmů dohodli na tom, že po 3. kole nebudou hrát týmy z 2. míst baráž, ale bude vytvořena skupina o1. - 4. místo - takže do ní přímo postupují první dva ze skupiny. To znamená, že jsme si už před 3. kolem jako první s předstihem zajistili postup.

Třetí kolo se bude hrát v sobotu 19.12. v naší tělocvičně.