Úvod » Orientační běh - o akcích

Poslední orienťácký článek sezóny 2009

publikováno 15.12.2009

Do rozběhnuté volejbalové sezóny vstupuji slíbeným návratem k sezóně orienťácké.

Jaká tedy byla? Způsoby hodnocení mohou být různé, volím namátkový soupis kladů (proložený dvěma zápory).

  Velmi nadějný začátek kariéry u (pořád ještě) malých holek. Sezónu výborně zahájily v kategorii D12 Verča Pěčonková a Klára Novotná. Holky byly hned na začátku roku zařazeny do Oblastního žákovského výběru, s nímž absolvovaly soustředění ve Šternberku a Challenge Cup. V jarním oblastním žebříčku této kategorie bylo hodnoceno 12 děvčat, z nichž si nejlepší 4 si vybojovaly licenci B. Ve "dvanáctkách" tato licence ještě k ničemu neopravňuje, ale má přece jen nějakou hodnotu a o něčem vypovídá. Klára skončila v jarním žebříčku 5. a Verča 2., čímž si samozřejmě zajistila "béčko". Obě holky se udržely v Oblastním výběru a měly velkou šanci na start v M ČR oblastních žákovských výběrů.

 Po jarní sezóně skončila Verča Pěčonková. Škoda, ale sportovně nezahálí a pomalu můžeme začít sledovat, jak se jí daří mezi jesenickými lyžaři.

 Klára Novotná pokračovala v dobrých výkonech po celou sezónu a přidávaly se další dvě holky. Klára si 3.místem vyběhla "béčko" v podzimním žebříčku. Absolvovala další 3 soustředění, i díky nim startovala na M ČR oblastních žákovských výběrů. Dvě soustředění s ní absolvovala i Terka Novotná, která získala solidní jistotu v kategorii D10. Na letních mezinárodních závodech Grand Prix Silesia skončila ve své kategorii Klára 3. a Terka 1. Na trénincích se velmi nadějně jeví Halka Vašinková, která na závodech zatím běhá kategorii s doprovodem - HDR.

Dosavadní dílčí úspěchy malých holek samozřejmě vůbec nelze přeceňovat, v tomto věku pořád ještě nejsou výsledky moc důležité. V každém případě ale mají holky velmi dobře našlápnuto a bude záležet hlavně na nich, jak svůj nadějný start v budoucnu zúročí.

 Solidní finanční situace oddílu. Rozhodně nemáme na rozhazování a např. účast na soustředěních a letních závodech si platíme ze svého, ale díky příspěvku Města Zlaté Hory pořád můžeme absolvovat všechny závody Oblastního žebříčku a zejména mládež může "získávat ostruhy". Věřme, že i v době finanční krize a ekonomických problémů města zastupitelé zachovají podporu zlatohorského sportu.

 Dříve narození muži se snaží výsledkově sekundovat malým holkám. Jirka Babák sice nebyl tak suverénní a bezchybný jako v předminulé sezóně, ale velmi dobrou výkonnost si stále drží. Já jsem se na podzim taky docela rozběhal a se sezónou mohu být spokojen. I po přestěhování nás pořád reprezentuje a zachovává si svůj vztah ke Zlatým Horám Roman Moskva. Dobře zazávodil např. na letních závodech ve Vrbně. Snad nám vydrží zdraví - do příští sezóny vstupujeme s jedním hezkým snem.

 Láďa Kvapil. Náš loni jediný dorostenec začal s orienťákem pozdě a vůbec nemá pro něj ideální podmínky. Ale v oddíle má velkou podporu (zejména rodiny Pavlíků) a trénuje a závodí velmi poctivě. Po malých krůčcích postupně stoupá vzhůru a nakonec si i on se štěstím a překvapivě vyběhl licenci B.

 Kvůli rozmarům počasí jsme nemohli uspořádat oblastní závod ve Zlatých Horách. připomenutí

 Připojili jsme se k celostátní akci Dny orientace v přírodě. I přes velkou zimu se zúčastnil velký počet dětí, akce byla úspěšná a posílila oddíl o skupinu páťáků.

 Naše naděje mají možnost pravidelného tréninku. V trénování dětí (a ve své pořád úspěšné závodní činnosti) pokračuje Hanka Pavlíková, podle možností jí vypomáhá Jirka Babák

 Další oddílové posily. Náš poměrně malý oddíl, který je bohužel tak trochu rodinnou záležitostí několika rodin, pomalu posiluje další rodina - Vašinkovi.

Tak taková tedy byla (z mého pohledu) uplynulá sezóna.

Kalendář akcí

« 10 / 2019 »
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz