30.4.-2.5.2010 - Zlaté Hory - víkend nabitý orienťákem

publikováno 04.05.2010

Víkend na přelomu dubna a května byl opravdu "výživný". V jesenických terénech (s centrem ve Zlatých Horách) proběhlo soustředění oblastního SCM (pozn. Sportovní centrum mládeže - dorost) a žákovského výběru. Soustředění bylo otevřené i pro nečleny těchto dvou výběrů a počet účastníků se přiblížil stovce.

V programu soustředění byly kromě jiných tréninků také dva oficiální závody, které pořádal náš oddíl - 6. závod jarního Hanáckého žebříku a 2. závod Hanáckého žebříku štafet

Soustředění bylo zaměřeno na orientaci ve vysoké rychlosti a v jeho rámci se zvládlo neuvěřitelných 7 tréninkových fází v rozmezí 48 hodin.

1. fáze - pátek odpoledne - middle na MariaHilfu. Převážně azimuty, čtení tvarů a popisů v plošší části lesa.

2. fáze - pátek večer - supersprint v okolí školy.

3. fáze - sobota dopoledne - závod Hanáckého žebříku jednotlivců.

4. fáze - sobota odpoledne - závod Hanáckého žebříku štafet.

5. fáze - sobota večer - sprint v prostorách školy - spíše rarita, trénink adaptace na naprosto nezvyklé pojetí mapy.

6. fáze - neděle dopoledne - middle poblíž Nové Červené Vody.

7. fáze - neděle odpoledne - okruhy blízko Kaltenštejna.

Samozřejmě se také zvládla spousta legrace - většina se ještě musí učit, že kvalitní trénink je třeba podpořit kvalitní regenerací . Do akce se zapojilo 6 mladých zlatohoráků. Kompletní program absolvovaly Klára a Tereza Novotné, Láďa Kvapil nestihl pouze přijet na první trénink, jinak zvládl vše. Marek Pavlík po drobném zranění vynechal nedělní tréninky, Halka Vašinková byla na pátečním odpoledním tréninku, sobotním dopoledním závodě a obou večerních sprintech. Závody a večerní sprint běžel Standa Cicoň. Chcete-li si přečíst, jak viděly soustředění o generaci mladší oči, vřele doporučuji článek šumperského playboye Kuby Kašpara.

Co se týče závodů, tak nás trochu vystrašila předpověď počasí a noční a ranní déšť. Ráno jsem se uklidňoval alespoň tím, že je počasí podstatně lepší než v minulém plánovaném podzimním termínu. Nevím, kdy přesně přestalo pršet, ale určitě to bylo před startem prvního závodníka a po celý den počasí vydrželo. V obou závodech tradičně dobře uspěly malé holky, ve štafetách doplněné Dominikem Vičarem ze Ptení - výsledky jednotlivců a štafet. Pořadatelsky jsme v náročném "dvojboji" myslím obstáli, velký průšvih nebyl, o ostatních problémech dobře víme, některé nám byly náležitě vyčteny. Nemáme moc problém s počtem lidí (i s využitím přátel a bývalých členů oddílu) v den závodu. Trochu horší je to s kvalifikovanými lidmi, kteří jsou zapotřebí již dlouho před závody. V této fázi bylo nesmírně důležité především obrovské úsilí Ondry Pavlíka.

PS: Na stránkách SK Prostějov je ze soustředění a závodů velká fotogalerie Dušana Vystavěla .

« 01 / 2019 »