Úvod » Orientační běh - o akcích

M ČR ve sprintu, 2. a 3. závod žebříčku B - SKOB Zlín

publikováno 22.05.2010 (aktualizováno 25.05.2010)

S týdenním odstupem se vracím ke Zlínskému víkendu, jehož se zúčastnila pětice zlatohoráků - Tereza Novotná, Klára Novotná, Hana Pavlíková, Jiří Babák a Tomáš Novotný. (Tento odstup jsem zvolil hlavně kvůli tomu, aby v dvoutýdenní pauze mezi akcemi, pobyla na hlavní stránce jak volejbalová, tak i orienťácká zpráva.)

Nejdříve vsuvka pro laiky. Moravský žebříček B je soutěž o stupeň vyšší než Hanácký žebřík a závodí v něm (obvykle na dvojzávodech so-ne) zástupci čtyř oblastí: Slezská, Valašská, Jihomoravská a Hanácká. Největší váhu mají výsledky v kategoriích dorostu a dospělých, v nichž lze postoupit i do celostátního žebříčku A. V těchto kategoriích ve Zlatých Horách zastoupení nemáme a asi ještě dlouho mít nebudeme. I veteráni však mohou poměrně úspěšně reprezentovat naše město a v posledních letech tak činí Hanka Pavlíková a Jirka Babák. Ještě lepší ale je, když s nimi jezdí sbírat ostruhy nějaký nadějný žák. Naposledy to byl před cca 5-8 lety Marek Strečko - dnes junior závodící za tým Magnus Orienteering. Letos do této pozice dorostla Klára, takže je logické, že "vytahuje paty z rodné oblasti" a začíná se poměřovat se soupeřkami odjinud. S ní se přidávám já, takže bychom letos měli jezdit ve čtveřici. A protože tentokrát po oba dva dny závodili i nejmladší, "desítky", vyjela na srovnání s konkurencí i Terka. Navíc se v pátek v podvečer běželo Mistrovství republiky a veteraniáda ve sprintu, takže víkend byl docela nabitý.

A jak tedy vypadaly závody a jak se nám dařilo?

Páteční M ČR ve sprintu se běželo z velké části v areálu bývalé Baťovy továrny, závodníci na delších tratích se podívali i do blízkého parku a na náměstí. Celý závod byl docela atraktivní pro diváky, ČT4 vysílala přímý přenos ze závodu hlavních kategorií. Nejmladší vypsanou kategorií byly "čtrnáctky". Mezi šestnácti děvčaty v kategorii D14 skončila "dvanáctka" Klára na 10. místě, "desítka" Terka na 16. místě.   V kategorii H40 běželo 22 závodníků, já jsem skončil osmý, v kategorii H60 byl Jirka mezi patnácti závodníky na 12. místě. Hanka, která laboruje se zraněním, tento závod vynechala a přijela až v sobotu. Kompletní výsledky jsou zde.

Při sobotním fyzicky náročném závodě na klasické trati v okolí obce Držková už docela hrozilo počasí, bylo stále zataženo, ale nakonec snad nespadla ani kapka. Naše umístění: Terka (D10C) 4./6., Klára (D12B) 2./11., Hanka (D50B) 6./9., Tomáš (H40B) 16./36., Jirka (H60B) 4./15. Výsledky tady.

V neděli se ve stejném prostoru závodilo na krátké trati, ale závod byl možná ještě náročnější než v sobotu. K rostoucí únavě se totiž přidal ještě citelný chlad a nepřetržitý déšť. My jsme odolali a zaběhli jsme následovně: Terka (D10C) 2./4., Klára (D12B) 2./11., Hanka (D50B) 8./9., Tomáš (H40B) 6./32., Jirka (H60B) 4./12. Oficiální výsledky tu.

Na internetu je několik fotogalerií. Odkazy na pět galerií ze sprintu jsou zde. (Na prvních dvou jsou zachyceny i červeno-černo-žluté zlatohorské dresy.) Fotogalerie s fotkami ze soboty a z neděle jsou tady.

PS: Náš oddíl má i členy, bydlící mimo Zlaté Hory (i mimo Ondřejovice ). Roman Moskva absolvuje některé své závody v silné Východočeské oblasti a dosahuje docela zajímavých výsledků. V sobotu 8.5. byl na dvojzávodě v Moravské Třebové. V dopoledním sprintu vyhrál v kategorii H35C, na odpoledním middlu skončil na 4. místě. A 22.5. závodil v kategorii H21C ve Studeném (u Žamberka). Mezi 30 závodníky skončil na 12. místě.

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery